Wysokościomierze

Czym jest wysokościomierz Suunto?

Wysokościomierz to urządzenie wykorzystywane do pomiaru wysokości. Umożliwia swobodne oszacowanie odległości bez konieczności używania standardowych rozwiązań. Wysokościomierz Suunto to rozwiązanie, które...

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej

Czym jest wysokościomierz Suunto?

Wysokościomierz to urządzenie wykorzystywane do pomiaru wysokości. Umożliwia swobodne oszacowanie odległości bez konieczności używania standardowych rozwiązań. Wysokościomierz Suunto to rozwiązanie, które czerpie swój potencjał z technologii i innowacji zaproponowanej przez producenta. Fińscy inżynierowie opracowali produkt, który wykorzystuje sygnał GPS do pomiaru wysokości. Produkt ten jest chwalony za swoją precyzyjną dokładność, jak i niezawodność. Bez problemu potrafi wskazać na obliczanie pozycji GPS z bardzo dobrą dokładnością i wskazać właściwie wysokość nad poziomem morza.

Wysokościomierz Suunto

Wysokościomierz Suunto z powodzeniem można wykorzystywać podczas wielu prac odbywających się na wysokościach. Bardzo często rozwiązanie to jest wykorzystywane w lasach, gdzie wykonywane są precyzyjne pomiary wysokości drzew. Działanie przyrządu służącego do pomiaru wysokości oparte jest na zasadzie trygonometrycznej. Jego stosowanie wymaga odpowiedniego przygotowania i przestrzegania zasad zawartych w instrukcji. Zazwyczaj trzeba skupiać uwagę na dwóch istotnych punktach. Z jednej strony należy poświęcić uwagę na wierzchołek drzewa, z drugiej na wziernik znajdujący się w wysokościomierzu. Następnie należy odczytać skalę wysokości umieszczoną na obracającym się walcu, wewnątrz wysokościomierza i właściwie zapisać pomiar.

Cechy charakterystyczne wysokościomierza Suunto

Cechą charakterystyczną wysokościomierza Suunto jest jego niezwykła poręczność. Urządzenie wazy zaledwie 100 g i ma wymiary 75 x 52 x 15mm, dlatego z powodzeniem zmieści się w kieszeni stroju roboczego. Producent deklaruje, że fiński wysokościomierz ma dokładność odczytu danych aż do 0,25m. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na pozostałe obszary, które umożliwiają precyzyjną ocenę wysokości w lesie i nie tylko. Wysokościomierza producenta Suunto nie jest wyposażony w pryzmat i łaty, ale mimo wszystko posiada 2 skale: 20(40) i 15(30) m, jak i tabelę przeliczeniową w przedziale 0-45°. Dodatkowym atutem rozwiązania jest obudowa aluminiowa, jak i hydrauliczne tłumienie łożyska.

Obsługa wysokościomierza jest intuicyjna, a pomiar należy odczytać ze wskaźnika, jednakże istotne jest właściwe umiejscowienie i wycelowanie urządzenia. Stojąc w odpowiedniej odległości wyznaczonej przy pomocy taśmy należy wycelować w taki sposób, by linia skali pokrywała się z wierzchołkiem. W dalszych krokach należy wycelować w podstawę drzewa i również odczytać wynik. Wysokość można odczytać w metrach, co ułatwia dalsze pomiary i nanoszenie danych na dokumentacje. Dalsze obliczenia matematyczne wykonywane są zgodnie z wymogami.