Sprzęt PPOŻ

Apteczka, którą powinieneś mieć zawsze pod ręką

Być może nie byli Państwo świadkami poważnego wypadku, który wymagał udzielenia pierwszej pomocy, ale na pewno każdy z nas miał kontakt z niewielkimi urazami w pracy, domu, szkole etc. A...

Aktywne filtry

Apteczka, którą powinieneś mieć zawsze pod ręką

Być może nie byli Państwo świadkami poważnego wypadku, który wymagał udzielenia pierwszej pomocy, ale na pewno każdy z nas miał kontakt z niewielkimi urazami w pracy, domu, szkole etc. A wykorzystanie apteczki pierwszej pomocy dało Państwu możliwość szybkiego i bezpiecznego opatrzenia nawet najmniejszej rany. Właśnie dlatego posiadanie jej jest tak istotne, a nawet konieczne. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy kładą duży nacisk na świadomość pracowników i właścicieli firm, ponieważ w chwilach, w których dojdzie do różnego typu urazów, każdy musi być świadomy, że ma możliwość udzielenia pierwszej pomocy i ma do tego odpowiednie materiały.

Apteczka pierwszej pomocy

Najczęściej akcja ratunkowa udzielana przez przypadkową osobę trwa kilka minut. W oczekiwaniu na specjalistyczną pomoc należy ocenić sytuację i pomóc potrzebującemu, którego życie może być w naszych rękach. Niezależnie od tego, czy są Państwo na wycieczcie rowerowej za miastem, stoją w korku, czy może oddają się codziennym obowiązkom na terenie hali produkcyjnej, w każdej chwili możemy mieć kontakt z osoba potrzebującą pomocy. Wezwanie pomocy to kluczowy element, ale jeśli uraz będzie na tyle poważny, że poszkodowany przestanie oddychać lub straci przytomność należy wiedzieć, jak wykonać poszczególne działania z zakresu pierwszej pomocy. W tym pomoże Państwu instrukcja zwarta w apteczce pierwszej pomocy.

Mała apteczka pierwszej pomocy gwarantująca bezpieczeństwo

Apteczka pierwszej pomocy to zazwyczaj niewielkie pudełko, które ma możliwość uratowania czyjegoś zdrowia, a nawet życia. O ile apteczka domowa i apteczka w pracy mogą mieć podobne wyposażenie, o tyle apteczka turystyczna zabierana na wspinaczkę górską będzie już nieco inna. Należy pamiętać jednak, że absolutnie każdy z nas powinien mieć dostęp do chociażby podstawowej wersji apteczki, która pozwoli na standardową pomoc w trudnej sytuacji.

Każda apteczka powinna spełniać określone normy oznakowane PN-ISO 7010:2006, jak i białym krzyżem na zielonym tle. Kupując taki produkt zyskują Państwo pewność, że zawarte w niej produkty będą miały szansę na pomoc przedmedyczną dla poszkodowanego. Mimo iż w Polsce nie ma przepisów dotyczących konkretnego wyposażenia, to każda apteczka zawiera podobne akcesoria.

Co zawierają a czego nie zawierają apteczki pierwszej pomocy?

Apteczka powinna być wyposażona w jednorazowe, wytrzymałe rękawiczki ochronne, ponieważ bezpieczeństwo jest ważne zarówno dla osoby, która potrzebuje pomocy, jak i tej, która ją udziela. Istotnymi elementami stanowiącymi wyposażenie są także: jałowe gaziki, kompresy, gazy, bandaże, plastry, nożyczki ratownicze, koc termoizolacyjny, chusty trójkątne oraz agrafki, które pomogą przymocować opatrunek. Dodatkowo coraz częściej pojawia się maseczka do sztucznego oddychania oraz worek na odpady medyczne.

Istnieją również elementy, które nie powinny znaleźć się w apteczce. Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że apteczka to akcesoria medyczne mające na celu wsparcie poszkodowanego w oczekiwaniu na pomoc, a nie w leczeniu, dlatego nie należy umieszczać w pudełku: leków, noży, skalpeli, igieł, waty, sprzętu medycznego. W warunkach domowych można wyposażyć swoją apteczkę w dowolny sposób, ale w samochodzie mimo iż jest własnością prywatną, również należy zachować ostrożność dotyczącą przetrzymywania leków, ponieważ te mogą źle reagować w kontakcie ze skrajną temperaturą, na które często narażone jest pudełko apteczki.

W Polsce nie ma ustawowo określonej zawartości apteczki pierwszej pomocy, ale istnieją rozporządzenia dotyczące tego, jak ma wyglądać i gdzie powinna zostać umieszczona. Zgodnie z postanowieniem powinna być przenośna i pozostawiona w łatwo dostępnym miejscu. W zakładach pracy lub miejscach użyteczności publicznej zazwyczaj miejsce to jest dodatkowo opisane. Pojemnik, w którym trzymane są akcesoria medyczne powinien być trwały, wygodny i prosty w użyciu, do tego utrzymywany w czystości. Z rozporządzenia z dnia 26 września 1997 wynika, że apteczka powinna być przenośna i znajdować się w widocznym, łatwo dostępnym miejscu.

Dlaczego powinieneś posiadać apteczkę motocyklową?

Niezależnie od miejsca i okoliczności bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Wszelkie, nawet najmniejsze nieprawidłowości i zaniedbania mogą doprowadzić do poważnych uchybień, które w konsekwencji mogą skończyć się tragicznie. Szczególną uwagę dotyczącą bezpieczeństwa powinni zachować kierowcy na drogach. Każdego dnia dochodzi bowiem do wypadków, które wymagają specjalistycznej pomocy. Bardzo często urazy postępują w wyniku braku umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Apteczka motocyklowa to dobry punkt wyjścia dla właścicieli jednośladów, by nauczyć się niezbędnych czynności, które w przyszłości mogą uratować komuś życie.

Apteczka motocyklowa - element wyposażenia każdego motocyklisty

Niejednokrotnie apteczka motocyklowa jest doceniana przez kierowców w chwili, kiedy dojdzie do nawet niewielkiego uszkodzenia ciała. Natomiast w sytuacji, kiedy dochodzi do poważnych wypadków posiadana i właściwie wyposażona apteczka będzie nie tylko pomocna, ale przede wszystkim może zaważyć na czyimś życiu. W większości krajów Unii Europejskiej właściciele jednośladów są zobowiązani do zakupu apteczki. W Polsce mimo braku odpowiednich regulacji prawnych każdy odpowiedzialny kierowca powinien zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. Niezależnie od tego, jaki jest Twój styl jazdy i po jakich drogach się poruszasz ryzyko, że możesz stać się sprawcą lub ofiarą kolizji jest niestety prawdopodobne.

Dlaczego warto kupić apteczkę motocyklową?

Wielu motocyklistów bagatelizuje właściwe wyposażenie swojego motocykla korzystając z braku obowiązku zakupu apteczki. Nie zdają sobie sprawy z faktu, że uszkodzenie ciała może nastąpić w momencie niefortunnego hamowania, dynamicznego skrętu, czy też poprzez dotknięcie rury wydechowej. Kierowcy zapominając o zakupie apteczki motocyklowej narażają się na niepotrzebne ryzyko poważnych uszkodzeń. Jej obecność ma być gwarancją bezpieczeństwa, a nie obciążeniem.

Apteczka motocyklowa - niezbędna w wielu sytuacjach

Apteczka motocyklowa jest niezwykle poręczna i zajmuje niewiele miejsca, a jej pomoc w sytuacjach kryzysowych jest nieoceniona. Wkład apteczki powinien być zgodny z ogólnie ustalonymi normami obowiązującymi na terenie państw Unii Europejskiej. Poszczególne elementy jej wyposażenia pozwolą na udzielnie pierwszej pomocy poszkodowanym, którzy ulegli wypadkowi. O zakupie i właściwym wyposażeniu apteczki powinni pomyśleć szczególnie ci, którzy wybierają się w dłuższe trasy. W przypadku wyjazdu poza granice Polski warto zorientować się, czy na danym terytorium posiadanie apteczki nie jest regulowane przez prawo.

Apteczka to absolutna konieczność dla każdego odpowiedzialnego kierowcy, który ceni bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Zazwyczaj w każdej apteczce znajdują się niezbędne opatrunki i plastry w różnym rozmiarze, nożyczki, rękawiczki, koc ratunkowy, który pomoże zachować poszkodowanemu właściwą temperaturę ciała oraz opatrunki odkażające. Każde z powyższych elementów może przydać się również kierowcy nawet, jeśli nie jest on bezpośrednim poszkodowanym w wypadku.

Apteczka - Twój niezbędnik podczas wycieczek

Wybierając się na wycieczkę musisz zadbać o właściwe wyposażenie Twojego ekwipunku. Niezależnie od tego, czy Twoim celem są góry, czy nizinne tereny, w każdym z tych miejsce mogą wydarzyć się nieprzewidziane wypadki, podczas których możesz ucierpieć lub być świadkiem nieprzyjemnego zdarzenia, wymagającego interwencji. Oczekiwanie na pomoc ekipy ratunkowe w niektórych sytuacjach może ulec opóźnieniu, dlatego niezbędnym elementem wyposażenia każdego wycieczkowicza powinna być apteczka plecakowa. Z pewnością okaże się nieoceniona w wielu trudnych sytuacjach na szlaku turystycznym. Istotne pozostaje nie tylko jej posiadanie, ale i właściwe wyposażenie, które pozwoli na udzielenie niezbędnej pomocy poszkodowanym. Co istotne, taką apteczkę mogą zakupić zarówno osoby indywidualne, jak i ekipy medyczne.

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że wyposażenie w niezbędne akcesoria pozwalające na udzielenie pierwszej pomocy mogą uratować czyjeś życie lub przynieść ulgę podczas skaleczenia. Apteczka nigdy nie powinna być traktowana jako przykry obowiązek, a konieczność, która wynika z odpowiedzialności i gotowości pomocy potrzebującym.

Z czego składa się apteczka plecakowa?

Apteczkę plecakową wyróżnia przede wszystkim wygodny i komfortowy sposób przechowywania niezbędnego wyposażenia medycznego. W specjalnie dedykowanym plecaku znajdziesz wszystkie niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy elementy. Plecak został wykonany z materiału, który w środku posiada niezbędne kieszenie i rzepy przytrzymujące poszczególne akcesoria. Dodatkowe taśmy mocujące mają za zadanie ułatwić mocowanie niezbędnego podczas wędrówki sprzętu. Atutem apteczki plecakowej są zastosowane elementy, które wykazują się trwałością i solidnością przystosowaną do zabierania ze sobą takiego plecaka w różne miejsca i podczas zmiennych warunków atmosferycznych. Dzięki szelkom profilowanym i dodatkowym pasom mocowanym w obrębie klatki piersiowej bez problemu dopasuje się do Twojej budowy ciała.

Apteczki plecakowe - dla turystów w różnych sytuacjach

Apteczka plecakowa zapinana jest na suwak błyskawiczny, by ułatwić z niej szybkie wyjmowanie i wkładanie poszczególnych akcesoriów a jednocześnie zabezpieczyć je przed wypadnięciem. Wszelkiego rodzaju taśmy zabezpieczające i tkanina oddychająca pozwalają na uniknięcie dyskomfortu podczas kilometrów pokonywanych z plecakiem. Na zakup apteczki powinny zdecydować się osoby, które bardzo często oddają się długim wycieczkom, ale nie tylko. To plecak doskonale przystosowany do wymagań ekipy ratunkowej.

Kierowco nie czekaj! Wyposaż swoje auto w apteczkę

W dzisiejszych czasach samochody są nieodłącznym środkiem transportu. Codziennie przez miasta przewijają się niezliczone ilości aut różnych gabarytów i marek. Prowadząc auto z pewnością masz na uwadze bezpieczeństwo swoje, Twoich pasażerów, jak i pozostałych uczestników ruchu. Odpowiedzialny kierowca zrobi wszystko, by móc zainterweniować odpowiednio do sytuacji, dlatego zakup apteczki samochodowej jest absolutną koniecznością. Jej wyposażenie pozwoli Ci na adekwatną do sytuacji reakcję, np. w przypadku stłuczki. Nie zawsze musi dojść do poważnego wypadku, by móc użyć wyposażenia apteczki samochodowej. Wystarczy niewielkie skaleczenie lub oparzenie, by przydała się Tobie lub Twoim pasażerom.

Apteczki samochodowe - niezbędne w każdym pojeździe

Apteczka samochodowa umożliwia komfortowe i bezpieczne pokonywanie trasy bez względu na jej długość. Apteczka powinna znajdować się miejscu, w którym bez problemu dojście do niej będą mieli zarówno pasażerowie, jak i kierowca. Możecie Państwo skorzystać z niej zarówno w przypadku drobnych urazów, jak i poważniejszych uszkodzeń, do momentu przyjazdu ekipy ratowniczej. Wyposażenie apteczki jest regulowane przez normy obowiązujące w większości krajów europejskich. Zazwyczaj jest zamknięta w małą skrzynkę, która bez problemu zmieści się w schowku samochodowym lub bagażniku. Dla bezpieczeństwa i komfortu warto wyposażyć swoje auto w dwie apteczki.

Co zawiera apteczka samochodowa?

Na rynku dostępnych jest wiele apteczek samochodowych, a ich wyposażenie może nieznacznie się różnić. Wybór konkretnego modelu zależy od Państwa indywidualnych potrzeb i preferencji, jednakże warto mieć na uwadze jakość jej wykonania i znajdujących się w środku akcesoriów. Wielu kierowców decyduje się na apteczki wyposażone w rzep, który umożliwia przymocowanie pudełka na tapicerce samochodu, dzięki czemu jej położenie nie budzi żadnych wątpliwości.

Standardowa apteczka została wyposażona w niezbędne materiały opatrunkowe, które przydadzą się przy okazji różnych urazów. Istotne są rękawiczki, koc, który pozwoli na ogrzanie lub ochłodzenie ciała w zależności od sytuacji, nożyczki, dzięki którym bez problemu opatrzysz ranę, jak i rękawiczki, które zabezpieczą zarówno pacjenta, jak i udzielającego pomocy przed zakażeniem. Istotną kwestią jest brak leków, które nie są standardowym elementem wyposażenia apteczki, ponieważ mogłyby ulec reakcji, np. w rezultacie wystawienia apteczki na działanie promieni słonecznych i wysokiej temperatury. Ponadto, podczas wypadku nie należy podawać poszkodowanemu żadnych leków bez zgody lekarza lub ratownika.

Apteczka samochodowa w ofercie BHP Nawigator

Apteczka z naszej oferty spełnia wszystkie, niezbędne normy. W ofercie znajdą Państwo różne wielkości i sposoby wyposażenia apteczek. Gwarantujemy najwyższą jakość w jak najlepszej cenie, która pozwoli na podjęcie reakcji adekwatnej do sytuacji.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Każda sytuacja niebezpieczna wymaga wykonania pewnych działań, wystarczających do momentu przybycia ekipy medycznej. W sytuacji, kiedy dochodzi do wypadku bardzo często wystarczy okazane wsparcie, telefon na pogotowie ratunkowe, ułożenie w odpowiedniej pozycji poszkodowanego, jak i opatrunek uciskowy. Apteczka taktyczna to rozwiązanie, które jest niezbędnym elementem wyposażenia osób ceniących sobie bezpieczeństwo i komfort niezależnie od sytuacji. Właściwie zorganizowany moduł apteczki według ściśle określonych norm obowiązujących na terenie państw Unii Europejskiej pozwoli Państwu w każdej sytuacji zachować się adekwatnie do sytuacji.

Apteczka taktyczna

Apteczka taktyczna jest szczególnie dedykowana dla funkcjonariuszy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Z powodzeniem korzystają z niej policjanci, jak i pracownicy służb zajmujących się ochroną. Nie bez powodu została wyposażona w system gumek i kieszonek, które umożliwiają mocowanie wyposażenia wewnątrz apteczki. Jej wyposażenie nie odbiega od tradycyjnych rozwiązań, dlatego tak naprawdę nie ma przeciwwskazań, by osoba indywidualna zakupiła apteczkę taktyczną zwaną również modułową. Wybierając moduł odpowiedni do Państw stylu życia i poruszania się należy zadbać o to, by w każdej sytuacji mieć dostęp do apteczki, która pozwoli na reakcję w sytuacjach wymagających interwencji, zanim pojawią się dedykowane służby ratownicze.

Zalety apteczek taktycznych

Zaletą apteczki taktycznej jest wyjątkowy sposób mocowania, dzięki czemu pracownicy służb zajmujących się pilnowaniem porządku publicznego bez problemu mogą przymocować konstrukcję do swojego munduru. Szybkie dopinanie i wpinanie oraz dodatkowe pasy mocujące będą korzystnym rozwiązaniem w terenie, szczególnie podczas imprez masowych, gdzie nie trudno o nawet niewielkie wypadki. Zarówno policjanci, jak i ochroniarze zakładają na siebie specjalne kamizelki i pasy, gdzie bez najmniejsze problemu można dokonać mocowania apteczki taktycznej. Rozwiązanie to pozwala na szczególne zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa niezależnie od sytuacji.

Zawartość apteczki pozwala na szybkie udzielenie poszkodowanemu pomocy. Dzięki opatrunkom z kompresem czy nasączonym wacikom do odkażania można uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Apteczka mimo swojego wyposażenia nie jest ciężka, dlatego nie powoduje dyskomfortu podczas wykonywania codziennych obowiązków. Pokrowiec został wyposażony w taki sposób, by nie krępowała ruchów i mogła być zawsze niezbędnym elementem uzupełniającym służbowy strój dla osoby dbającej o bezpieczeństwo publiczne. Polecana jest również dla sportowców i miłośników ekstremalnych przygód, dla których szczególnie istotne są małe, lekkie i poręczne apteczki, które można bez problemu przymocować na sprzęcie rowerowym lub uprzęży.

Zanim wybierzesz się na wakacje, kup apteczkę podróżną

Sezon wakacyjny wymaga szczególnego przygotowania, szczególnie jeśli wybierasz się na urlop samochodem. Wypoczynek i pozytywne nastawienie są niezbędne do pełnego relaksu, jednakże mimo beztroski i turystycznych atrakcji warto pomyśleć również o bezpieczeństwie. Wyposażenie w apteczkę jest obowiązkowe dla wszystkich, którzy cenią swój komfort i zdrowie. Dobrze wyposażona apteczka turystyczna okaże się pomocna w wielu sytuacjach., bowiem niekoniecznie musi dojść do wypadku drogowego, by skorzystać z plastra, koca ratunkowego, czy też opatrunku dezynfekującego.

Apteczki turystyczne

Każda apteczka, również ta podróżna, jest wyposażona w niezbędne elementy. Wytyczne zobowiązują do umieszczenia w niej niezbędnych opatrunków, plastrów, koca ratunkowego, nożyczek, instrukcji obsługi z wyraźnymi informacjami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy, rękawiczek, jak i materiałów dezynfekujących. W niektórych zestawach można również znaleźć maskę, która pozwoli na wykonanie resuscytacji bez konieczności nawiązywania bliskiego kontaktu z poszkodowanym.

Istotne jest dopasowanie apteczki turystycznej do swoich potrzeb. Na rynku można zakupić wiele modeli, które pozwolą na znalezienie właściwego zestawu, dzięki któremu będziesz czuć się bezpiecznie. Mimo iż większość apteczek wydaje się mieć podobne wyposażenie, to mimo wszystko warto zapoznać się z szczegółową rozpiską zestawu, by podczas trudnych sytuacji nie dać się zaskoczyć. Zapewne inną apteczkę wybierzesz na wyprawę trekkingową na trudnych szlakach, a inną na morską przygodę z noclegiem w luksusowym hotelu. Niezależnie od motywów i celów turystycznych zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

Czym wyróżnia się apteczka turystyczna?

Apteczka podróżna jest przede wszystkim mobilna, dzięki czemu bez problemu zmieści się w plecaku czy większej torebce. Solidne opakowanie będzie chroniło zawartość przed ewentualnymi uszkodzeniami. Wybierz rozwiązanie, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb. Na rynku znajdą Państwo wiele tego typu produktów, a apteczki podróżne dostępne są w różnych rozmiarach i opakowaniach, by móc zagwarantować komfort i bezpieczeństwo niezależnie od sytuacji. Saszetki bardzo często wyposażone są w dodatkowe rzepy i pasy mocujące, dlatego można je zabrać nawet na wycieczkę rowerową.

Należy pamiętać, że zahamowanie krwawienia może mieć istotny wpływ na zdrowie i życie poszkodowanego, a niewielki opatrunek uciskowy zagwarantuje mu zatrzymanie krwawienia do czasu pojawienia się odpowiednich służb ratowniczych.

Apteczka podróżna

Celem apteczki podróżnej jest niesienie pomocy w każdej sytuacji. Nawet jeśli jeszcze ani razu z niej Państwo nie skorzystali, to nigdy nie należy się jej pozbywać. Jeśli ktoś z Państwa bliskich skaleczy się na szlaku, to opatrunki i środki dezynfekujące pozwolą właściwie opatrzyć ranę. Szczególnie ważne jest zabieranie apteczki na wycieczki turystyczne oddalone od głównych ośrodków miejskich i punktów mogących udzielić fachowej pomocy medycznej.