Hełm i kaski ochronne

Dobór i stosowanie kasków i hełmów ochronnych - sprawdź, co wybrać!

Pracownicy z wielu gałęzi przemysłu takich, jak górnictwo, energetyka, budownictwo czy leśnictwo są narażeni na różnego rodzaju urazy, przede wszystkim głowy. Dlatego tak...

Istnieje 71 produktów.

Wyświetlanie 1-21 z 71 elementów

Aktywne filtry

Dobór i stosowanie kasków i hełmów ochronnych - sprawdź, co wybrać!

Pracownicy z wielu gałęzi przemysłu takich, jak górnictwo, energetyka, budownictwo czy leśnictwo są narażeni na różnego rodzaju urazy, przede wszystkim głowy. Dlatego tak ważna jest prawidłowa ochrona tej części ciała. Kaski ochronne BHP pozwolą w pełni zabezpieczyć głowę przed różnego rodzaju przedmiotami, odpryskami i uderzeniami. Sprawdź, co posiadamy w ofercie i wybierz najlepsze produkty, które będą stanowić najwyższe zabezpieczenie pracowników.

Hełm ochronny jako podstawowe zabezpieczenie głowy i twarzy

Czy wiesz, że prawie 20% zgłoszonych wypadków na terenie zakładu pracy wiążę się z urazami głowy? Praca w trudnym warunkach może wiązać się z możliwością uderzenia pracownika w głowę, co prowadzi do bolesnych otarć, a nawet pęknięcia czaszki czy uszkodzenia mózgu i kręgów. Podstawowym zabezpieczeniem przed różnego rodzaju spadającymi przedmiotami, uderzeniami oraz otarciami stanowią hełmy ochronne BHP, inaczej zwane również kaskami. Hełmy w zależności od ich przeznaczenia oraz od tego, z jakich materiałów zostały stworzone, mogą dodatkowo chronić przed wysoką temperaturą, odpryskami metalu oraz porażeniem prądem elektrycznym.

Aby dobrze wybrać produkt, należy najpierw zastanowić się, jakiej dokładnie ochrony potrzebuje pracownik. W zależności od wykonywanych czynności oraz warunków, w jakich pracuje, należy dobrać taki hełm, który uchroni go przed jak największą ilością ewentualnych zagrożeń.

Budowa kasków ochronnych BHP

Zastanawiasz się, jak zbudowane są kaski i dlaczego odznaczają się tak wysoką skutecznością w kontekście ochrony zdrowia i życia? Hełm ochronny, w zależności od przeznaczenia, może nieco różnić się swoją budową. Różnorodne warunki pracy wymagają odmiennego zabezpieczenia - np. rozszerzenie konstrukcji na część potyliczną głowy czy wydłużenie owalu kasku i wyprofilowanie rynienki, która pozwoli odprowadzić ewentualną wodę. Każdy kask jednak posiada trzy podstawowe elementy: skorupę, więźbę oraz pas główny.

Hełmy ochronne BHP - elementy

Najważniejszą częścią kasku jest skorupa, której zadaniem jest odbicie spadającego przedmiotu, amortyzację i uchronienie głowy przed otarciami i wstrząsami. Skorupa pochłania częściowo energię spadających przedmiotów, amortyzując skutecznie uderzenie. Dodatkowo chroni głowę przed urazami zadanymi przez przedmioty o ostrych krawędziach. Skorupa w zależności od przeznaczenia może również przyjmować inne kształty - posiadać rynienkę odprowadzającą wodę czy rozszerzony cylinder. Dodatkowo skorupa może posiadać uchwyty, pozwalające dołączyć do kasku elementy ochraniające uszy czy oczy.

Kaski posiadają również więźbę, która bezpośrednio dotyka głowy, solidnie utrzymując kask w odpowiednim miejscu. Dzięki pasom nośnym - przede wszystkim za sprawą pasa głównego - wykonanym z tkanin, hełm nieruchomo i stabilnie utrzymuje się na głowie pracownika. Dodatkowo element ten ma za zadanie zamortyzować ewentualne uderzenie i ochronić głowę przed otarciami.

Kaski ochronne BHP - rodzaje i przeznaczenie

Kaski ochronne ze względu na swoje przeznaczenie dzielą się na kilka wariantów. Hełmy lekkie zabezpieczają pracownika przed uderzeniem lub otarciem o metalowe, wystające przedmioty nieruchome. Przemysłowe hełmy ochronne nadają się do warunków, kiedy to pracownik jest zagrożony nie tylko otarciem się o nieruchome elementy, ale również może zostać on uderzony przez spadające przedmioty. Produkty tego typu są bardziej wytrzymałe. Ich konstrukcja jest wzmocniona szczególnie w części ciemieniowej głowy, której ewentualny uraz może doprowadzić do wstrząsu mózgu czy urazu kręgów. Jeśli pracownik wykonuje różnego rodzaju czynności w miejscach, gdzie zagrażają mu spadające przedmioty o ostrych krawędziach, które mogą zranić nie tylko część ciemieniową, ale w polu zagrożenia jest cały obszar głowy - warto zdecydować się na hełmy ochronne wysokoskuteczne.

Sprawdź wysokiej jakości kaski i hełmy, które posiadamy w swojej ofercie. Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania, dotyczące wyboru odpowiedniego dla siebie sprzętu. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać odpowiednie zabezpieczenie, chroniąc Twoich pracowników wykonujących pracę w trudnych warunkach.

Bezpieczeństwo na placu budowy

Odpowiednia higiena pracy to podstawa właściwego wykonywania obowiązków na terenie firmy. Dlatego tak ważne jest właściwe zabezpieczenie pracownika, który często jest narażony na różnego rodzaju urazy. Kask ochronny budowlany to podstawowe zabezpieczenie głowy przed urazami na placu budowy.

Kask ochronny budowlany jako właściwy środek ochrony indywidualnej

W branży budowlanej często dochodzi do różnego rodzaju urazów głowy w wyniku uderzenia przez spadający przedmiot czy otarcia się o wystające, ostre i twarde elementy. Na placu budowy, w tak ciężkich warunkach, często trudno jest zupełnie wyeliminować ewentualne zagrożenia, poprawiając na przykład organizację pracy czy stosując środki ochrony zbiorowej. W takiej sytuacji niezbędne jest wprowadzenie środków ochrony indywidualnej - czyli zabezpieczenie każdego pracownika poprzez wyposażenie go w odpowiedni ubiór ochronny.

Podstawowym elementem odzieży roboczej jest kask ochronny. W naszej ofercie posiadamy hełmy ochronne różnego typu, dlatego z pewnością wybierzesz produkt odpowiedni dla swoich pracowników.

Odpowiednia konstrukcja kasków ochronnych budowlanych gwarantem bezpieczeństwa

W naszej ofercie znajdziesz duży wybór kasków. Stworzone z wysokiej jakości materiałów zapewnią bezpieczeństwo na placu budowy. Odpowiednio skonstruowana skorupa kasku amortyzuje uderzenie i przejmuje część energii spadającego przedmiotu, łagodząc ewentualne skutki niebezpiecznej sytuacji. Kaski ochronne budowlane są dostępne w kilku rozmiarach, dzięki czemu pracownicy z łatwością dopasują kask do swoich potrzeb. Wygodny pas podbródkowy w połączeniu z pasem więźby sprawi, że kask będzie stabilnie trzymał się na głowie, dodatkowo będzie komfortowy w użytkowaniu.

Proponowane hełmy ochronne mogą służyć również jako baza dla innego typu ochraniaczy górnej części ciała, czyli głowy, twarzy, oczu, szyi oraz ramion. Dzięki temu możesz stworzyć jeszcze bardziej zaawansowany system ochronny odpowiednio dopasowany do stanowiska i warunków pracy. Najczęściej do hełmów ochronnych dodaje się elementy takie, jak: okulary ochronne, słuchawki czy kołnierz chroniący obszar szyi.

Wysokiej jakości kask ochronny budowlany niezbędny podczas pracy

Kask budowlany powinien spełniać parametry takie, jak - odpowiedni materiał stosowany do produkcji, dobra amortyzacja, odporność na przebicie oraz na wysoką temperaturę, a także odpowiednie geometryczne parametry konstrukcji. Oferowane przez nas hełmy ochronne spełniają szereg wymagań, zapewniając tym samym najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Każdy oferowany przez nas kask posiada oznakowanie, zawierające numer normy europejskiej, nazwę i identyfikator producenta, rok i kwartał produkcji, a także typ i rozmiar hełmu. Pamiętaj, że są to bardzo istotne informacje, które stanowią podstawę do prawidłowego użytkowania hełmu, wskazują jego datę przydatności oraz pozwalają dobrze dopasować go do głowy.

Zobacz, jakie kaski ochronne posiadamy w ofercie i wybierz coś dla siebie. Jeśli masz dodatkowe pytania, związane ze specyfiką i zastosowaniem kasków, skontaktuj się z nami.

Odpowiednia ochrona twarzy i oczu podczas trudnych warunków pracy

Szukasz odpowiedniego sprzętu, który zapewni Ci wysoki stopień bezpieczeństwa i skutecznie ochroni twarz i oczy przed ewentualnym niebezpieczeństwem? Wybierz odpowiedni dla siebie hełm ochronny z przyłbicą. W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów hełmów, dlatego z pewnością dopasujesz produkt do specyfiki swojej pracy.

Hełm ochronny z przyłbicą - kiedy stosować?

Wielu pracowników wykonuje swoje obowiązki w trudnych warunkach. Branże zatrudniające pracowników fizycznych często odznaczają się zwiększonym ryzykiem urazów podczas pracy. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie.

Aby uchronić twarz, a w szczególności oczy przed groźnymi odłamkami, odpryskami, wysoką temperaturą oraz ostrym światłem, należy zaopatrzyć się w hełmy ochronne z przyłbicą. Tego typu produkty doskonale sprawdzą się w pracy spawacza, w przemyśle budowniczym, laboratoryjnym, a także w rolnictwie.

Dobrze dopasowane hełmy ochronne z przyłbicą stanowią skuteczne zabezpieczenie

Proponowane produkty składają się z odpornego na uderzenia kasku o funkcji amortyzującej oraz ochraniającej. Dobrze dopasowany kask skutecznie chroni głowę przed uderzeniami, otarciami i innymi urazami. Stworzony z wysokiej jakości materiałów jest lekki, a jednocześnie niezwykle odporny na wstrząsy, wysoką temperaturę oraz światło. Kask jest połączony z osłoną - przyłbicą - która zabezpiecza cały obszar twarz i oczy.

Hełm z przyłbicą doskonale zabezpieczy górną część ciała, jeśli jest dobrze dopasowany. Produkt musi idealnie przylegać do głowy pracownika, dlatego należy odpowiednio dobrać rozmiar hełmu oraz we właściwy sposób wyregulować pasy - odpowiednio do indywidualnych potrzeb tak, by kask stabilnie trzymał się na głowie, a jednocześnie nie uwierał podczas pracy.

Hełm ochronny z przyłbicą - najwyższy stopień bezpieczeństwa

Wybierz produkt odpowiedni dla branży, w której pracujesz. Jeśli ewentualnym zagrożeniem podczas wykonywanych obowiązków są uderzające, drobne elementy, wybierz hełm ochronny z przyłbicą transparentną, która doskonale ochroni Twoją twarz przed odłamkami. Nada się również do pracy w przemyśle chemicznym, ponieważ jest odporna na substancje żrące oraz o wysokiej temperaturze. Do pracy spawacza idealny będzie hełm ochronny z samo ściemniającą się przyłbicą. Tego typu kaski posiadają możliwość regulacji zaciemnienia.

Jeśli masz wątpliwości co do wyboru odpowiedniego zabezpieczenia, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Każdorazowo odpowiemy na wszystkie pytania oraz poradzimy, który przedmiot z naszego bogatego asortymentu najlepiej zabezpieczy Cię podczas pracy.

Odpowiednia ochrona oczu dopasowana do Twoich potrzeb

W niektórych branżach pracownicy są szczególnie narażeni na różnego rodzaju zagrożenia wynikające z obowiązków, jakie wykonują oraz trudnych warunków pracy. Odpowiednia ochrona głowy, twarzy oraz oczu to podstawa właściwego zabezpieczenia pracownika. Dlatego wybierz hełm ochronny z okularami, który nie tylko dobrze ochroni głowę, ale również oczy, zabezpieczając je przed dostaniem się ciał obcych, jak odłamki, wióry i odpryski.

Hełm ochronny z okularami - bezpieczeństwo w każdych warunkach

Pracodawca powinien zastosować odpowiednie środki ochrony indywidualnej pracownika, jeśli wymagają tego warunki pracy. Brak odpowiednich zabezpieczeń nie tylko poskutkuje dyskomfortem podczas wykonywania obowiązków, ale również może doprowadzić do poważnych urazów ciała, a nawet uszkodzenia głowy, oczu, a co za tym idzie - również mózgu lub kręgów.

Jeśli chcesz dobrać odpowiednie zabezpieczenia do charakteru pracy, skontaktuj się z nami, a podpowiemy, co może być odpowiednie dla Twojej firmy. W ofercie posiadamy między innymi hełmy z okularami, które pozwolą na komfortową i bezpieczną pracę w przemyśle budowniczym, ciężkim, wytwórczym, leśnym, biotechnologii oraz przy budowie statków.

Lekka konstrukcja hełmu ochronnego z okularami zapewni komfort użytkowania

W naszej ofercie znajdziesz hełmy ochronne wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu wybrany przez Ciebie produkt będzie nie tylko skutecznie chronił Twoją twarz przed niebezpiecznymi odłamkami, ale również zapewni najwyższy komfort pracy.

Dobrze dopasowany hełm powinien być stabilnie osadzony na głowie. Produkt nie powinien w żadnym miejscu uwierać. Hełm odpowiednio dopasujesz do swoich potrzeb dzięki dostępności kasków w różnych rozmiarach. W regulacji położenia hełmu pomogą Ci również wygodne pasy.

Oferowany hełm ochronny z dopasowanymi, odpowiednimi okularami doskonale nada się do pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Kask ochroni głowę przed niebezpieczeństwem wynikającym z możliwości otarcia lub uderzenia się o twarde przedmioty, natomiast okulary zabezpieczą przed odłamkami i innymi ciałami obcymi, które mogą uszkodzić najbardziej wrażliwą część naszego ciała - oczy.

Dopasuj odpowiednio hełm ochronny z okularami - nawet dla osób z wadą wzroku!

W naszej ofercie znajdziesz produkty najwyższej jakości. Proponowane okulary są niezwykle lekkie, dlatego odznaczają się bardzo dużym komfortem użytkowania. Zazwyczaj okulary posiadają jednolitą konstrukcję i są w całości transparentne - zarówno przesłona, jak panele boczne są wykonane z przezroczystego tworzywa, co zapewnia bardzo duże pole widzenia. Wszystkie produkty posiadają doskonałą wentylację, dzięki czemu okulary nie parują, nawet w bardzo trudnych warunkach.

Hełm ochronny jest także odpowiedni dla osób z wadą wzroku. Osłonę można dopasować, nosząc ją na okulary korekcyjne. Dodatkowo nie ma przeciwwskazań do tego, aby stosować soczewki kontaktowe. Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym produkcie? Zapraszamy do kontaktu!