Ochrona termiczna

Rękawice ochronne w zimie

W każdej pracy, niezwykle ważne jest przestrzeganie istotnych zasad BHP. Szczególnie w przypadku pracowników fizycznych, ogromną rolę odgrywa właściwa odzież robocza. Jej niezbędnym elementem rękawice ochronne. Gdy...

Istnieje 109 produktów.

Wyświetlanie 1-21 z 109 elementów

Aktywne filtry

Rękawice ochronne w zimie

W każdej pracy, niezwykle ważne jest przestrzeganie istotnych zasad BHP. Szczególnie w przypadku pracowników fizycznych, ogromną rolę odgrywa właściwa odzież robocza. Jej niezbędnym elementem rękawice ochronne. Gdy praca wykonywana jest na zewnątrz, pracodawca powinien zainwestować w ocieplane rękawice termiczne, które skutecznie ochronią dłonie pracownika przed zimnem, co jest konieczne w okresie zimowym. Rękawice to jeden z elementów ubioru roboczego, który warto lub należy zastosować.

Rękawice ochronne ocieplane

Niektóre z prac wykonywane są w trudnych i wymagających warunkach. Mowa tu nie tylko o np. kontakcie z wysokimi temperaturami, czy też ogniem i odłamkami metalu, ale również o pracy wykonywanej na zewnątrz, takiej jak np. na budowie. Dlatego w takich sytuacjach, zwłaszcza jeśli mowa o okresie jesiennym i zimowym, koniecznością są ocieplane rękawice ochronne, które gwarantują właściwą ochronę dłoni niezależnie od warunków atmosferycznych. Wybierając właściwie dobrany rozmiar i model rękawic nie będą Państwo czuć dyskomfortu podczas przenoszenia materiałów budowlanych, czy w sytuacjach bliskiego kontaktu z drewnem lub innymi elementami, mogącymi doprowadzić do podrażnień skóry, a nawet dotkliwych ran, zapewniając sobie odpowiedni komfort termiczny.

Specyfika termicznych rękawic ochronnych

Rękawice termiczne zostały wykonane ze specjalnych materiałów, które zagwarantują Państwa pracownikowi komfort. Dobór materiałów do ich wytworzenia nie mógł być przypadkowy, ponieważ przed rękawice te spełniają niezwykle ważne zadanie. Co więcej, pozwalają skórze na oddychanie, a jednocześnie zabezpieczają przed utratą naturalnego ciepła nawet przy niskich temperaturach, które towarzyszą siarczystym mrozom.

Największą zaletą tego typu rękawic ochronnych jest ich uniwersalność. Wewnętrznie ocieplana tkanina i wytrzymały materiał z zewnątrz umożliwią Państwu zakup wysokiej jakości rękawic, które będą służyły przez lata. Gwarantujemy, że zaproponowane przez nas rozwiązania sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, ponieważ nasze produkty są przystosowane do pracy nawet w środowisku, w którym temperatura oscyluje w granicach przyjętych przez pomieszczenia chłodnicze.

Termiczne rękawice ochronne w praktyce

Rękawice ochronne mają szerokie zastosowanie w wielu miejscach. W zależności od potrzeb mogą Państwo wybrać model, który spełni swoją rolę w określonym środowisku. Z powodzeniem wykorzystywane są w branży budowlanej, produkcyjnej i stoczniowej, jednakże i w miejscach o podwyższonym ryzyku niebezpieczeństwa.

Mimo iż rękawice posiadają dodatkową wyściółkę ocieplającą dłonie, to nie powodują dyskomfortu ich noszenia i nie wpłyną na jakość wykonywanych obowiązków. Są niezwykle elastyczne i właściwie dopasowują się do kształtu dłoni, co gwarantuje satysfakcję i swobodę ruchów. Proponowane przez nas rękawice ochronne mają chronić od zimna w warunkach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.