Rękawice robocze i ochronne

Rękawice ochronne BHP - różne rodzaje

Prezentujemy w naszej ofercie rękawice ochronne BHP oraz robocze przeznaczone do zabezpieczenia dłoni przed czynnikami szkodliwymi w trudnych środowiskach pracy. W zależności od zastosowania jest to...

Istnieje 1020 produktów.

Wyświetlanie 1-21 z 1020 elementów

Aktywne filtry

Rękawice ochronne BHP - różne rodzaje

Prezentujemy w naszej ofercie rękawice ochronne BHP oraz robocze przeznaczone do zabezpieczenia dłoni przed czynnikami szkodliwymi w trudnych środowiskach pracy. W zależności od zastosowania jest to element odzieżowy zapewniający ochronę przed zagrożeniami mechanicznymi i rozcięciem, czynnikami termicznymi gorącymi i zimnymi, prądem statycznym, czynnikami chemicznymi, itp. W zależności od przeznaczenia do ich produkcji stosowane są odmienne materiały.

Dostarczamy naszym klientom rękawice w wielu wariantach. Ich długość, grubość oraz poszczególne parametry są zależne rodzaju wykonywanej przez Państwa pracowników obowiązków. Wszystkie jednak wyróżniają się komfortem użytkowania, dzięki zastosowaniu fasonów o anatomicznych krojach. Polecamy szeroki wybór rozwiązań w różnych wariantach wymiarowych.

Rękawice ochronne BHP

Rękawice ochronne BHP powinien nosić każdy, kto jest narażony na trudne i niebezpieczne warunki w pracy. Dłonie są szczególnie wrażliwe i mają kontakt z wieloma szkodliwymi czynnikami, dlatego tak ważne jest, by zastosować ich właściwe zabezpieczenie. Dobór takiego produktu powinien być adekwatny do sposobu wykonywanej pracy. Rękawice nie powinny spowalniać wykonywanych obowiązków, ani dawać poczucia dyskomfortu. Wręcz przeciwnie! Mają być niemalże "druga skórą", która po założeniu na dłonie nie powoduje żadnego dyskomfortu, który mógłby wpłynąć na jakość lub efektywność pracy.

Rękawice ochronne są wykorzystywane praktycznie w każdych warunkach nie tylko podczas prac, ale i domowych obowiązków. Prace remontowe, czy drobne prace w ogrodzie również wymagają właściwego zabezpieczenia dłoni chociażby przed brudem, otarciami, które są następstwem wykorzystywania narzędzi ogrodniczych oraz jako ochrona przed nawozami. Zazwyczaj kategorie rękawic dzielą się na zastosowanie ich w konkretnych sytuacjach. Inny rodzaj rękawic spełni nasze oczekiwania w kontakcie z ziemią, inny w miejscach, gdzie istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia, a jeszcze inne w procesie załadunku i wyładunku. Potencjał rękawic BHP jest ogromny i każdego dnia setki, a nawet tysiące pracowników korzysta z ich pomocy. By spełniły wysokie wymagania muszą być właściwie dopasowane do wykonywanej pracy. Wybierając rękawice dla siebie lub dla swoich współpracowników koniecznie należy zapoznać się ze specyfikacją techniczną.

Rodzaje rękawic ochronnych BHP

W naszej ofercie przygotowaliśmy szereg możliwości w zakresie ochronnych rękawic, dzięki którym każda praca będzie wykonywana w sposób bezpieczny i funkcjonalny. Staraliśmy się urozmaicić naszą ofertę o modele, które zostały wykonane z różnych, wytrzymałych tworzyw i w sposób maksymalny zabezpieczą dłonie podczas wykonywania codziennych obowiązków. Do dyspozycji naszych klientów oddajemy m.in.: rękawice antyprzebiciowe i antyprzecięciowe, które zostały wyposażone w specjalną powłokę, z jednej strony zabezpieczającą przed uszkodzeniem materiału i dłoni, a z drugiej gwarantującą właściwą przyczepność.

Ponadto, zadbaliśmy również o dostarczanie rozwiązań wykonanych z materiałów, które chronią dłonie przed szkodliwymi czynnikami. Mają więc za zadanie skutecznie chronić przed substancjami chemicznymi, są wzmacniane i wykonane z wysokiej jakości skóry, jak i drelichowe, które spełnią oczekiwania na budowie, jak i w rolnictwie. Oferujemy również rękawice spawalnicze, jak i te wykonane z lateksu, PCV i nitylu. Szeroki wybór rękawic ochronnych gwarantuje ich właściwe dopasowanie do indywidualnych potrzeb, co w procesie zachowania ostrożności i bezpieczeństwa pracy jest najważniejsze.

Rękawice ochronne BHP - zapraszamy do zakupów!

Rękawice BHP to istotny element ubioru gwarantujący komfort pracy. Mają zapewnić bezpieczeństwo i ochronę dlatego materiały, z których są wykonane muszą być najwyższej jakości. Niezależnie od wyboru gwarantują dużą przyczepność i elastyczność, dlatego sprawdzą się przy pracy na budowie oraz w przemyśle transportowym. Dobór wysokiej jakości materiałów, takich jak: skóra, drelich, bawełna, nylon czy też powlekane materiałami PCV i pochodnymi spełnia kryteria bezpieczeństwa i higieny pracy, które są regulowane ściśle określonymi normami.

Bezpieczeństwo z rękawicami antyprzekłuciowymi

Wybierając rękawice do pracy muszą Państwo postawić na takie, które zagwarantują 100% bezpieczeństwo i komfort podczas wykonywanych obowiązków. Rękawice antyprzekłuciowe sprawdzą się w warunkach pracy, w których podwyższone ryzyko urazów oraz skaleczeń jest skierowane w kierunku dłoni pracownika. Wybierając sprawdzony i pewny produkt nie muszą Państwo obawiać się skaleczeń, które mogłyby doprowadzić do groźnego uszkodzenia tkanki skórnej i w efekcie wpłynąć na jakość oraz ciągłość pracy.

Rękawice antyprzekłuciowe - z czego są wykonane?

Rękawice antyprzekłuciowe zostały wykonane ze specjalnego materiału o dodatkowym wzmocnieniu w okolicach całej dłoni, jak i wierzchniej części palców, gdzie najczęściej dochodzi do bolesnych okaleczeń. Rękawice są odporne na działanie igieł, noży, jak i innych tego typu, ostrych narzędzi. Dzięki swoim właściwościom stały się niemalże obowiązkowym wyposażeniem policjantów i strażników służby więziennej, którzy każdego dnia kontaktują się i mają styczność z zatrzymanymi. Oprócz bezpieczeństwa gwarantują również funkcjonalność oraz komfort, dzięki czemu są tak samo wygodne, jak zwykłe rękawice ogrodowe, czy lateksowe. Rękawiczka bez problemu dopasowuje się do dłoni tworząc skuteczną powłokę chroniącą.

Takie rękawice na wyposażeniu powinni mieć również pracownicy ochrony lub funkcjonariusze zajmujący się rewizją osobistą. W sytuacjach, w których wymagane jest przeszukanie zatrzymanego, może dojść bowiem do uszkodzenia w obrębie dłoni, np. w kontakcie z ostrym narzędziem. Dzięki właściwie dobranym rękawicom antyprzekłuciowym, funkcjonariusze nie muszą obawiać się o uszkodzenie dłoni, ponieważ tkanina, z której zostały wykonane, gwarantuje im 100% bezpieczeństwa.

Właściwości rękawic antyprzekłuciowych

Ponadto, rękawice te są odporne na przetarcia, przecięcia, a także wysoką temperaturę. Sprawdzą się w codziennej pracy wszędzie tam, gdzie pracownik szczególnie musi chronić swoje dłonie i pracuje z substancjami, temperaturami, czy też narzędziami mogącymi negatywnie wpłynąć na stan dłoni.

Rękawice antyprzekłuciowe wyróżniają się doskonałym przystosowaniem do nawet wymagających warunków eksploatacyjnych. Ręka nie poci się w nich i nie przegrzewa, dlatego mogą być noszone niezależnie od pory roku. Dzięki temu, iż materiał jest w pełni elastyczny bez problemu dopasowuje się do skóry dłoni nie powodując dyskomfortu podczas codziennych zajęć. Jesteśmy przekonani, że nasza propozycja spełni Państwa oczekiwania.

Wybierz profesjonalne rozwiązania

Rękawice robocze występują w wielu rozmiarach, kolorach i wykazują różne właściwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu bez problemu dopasują Państwo odpowiedni model rękawic do rodzaju wykonywanej pracy. Dla nas najistotniejszym czynnikiem pozostają bezpieczeństwo i komfort, dlatego proponujemy naszym klientom wyroby najwyższej jakości, które zostały wyprodukowane z dbałością o nawet najmniejsze detale. Rękawice ochronne bez palców wykonano z tkanin syntetycznych, jak i innych materiałów zapewniających komfort i bezpieczeństwo podczas użytkowania w procesie codziennej eksploatacji. Jesteśmy przekonani, że nasza propozycja spotka się z aprobatą wielu klientów ceniących atrakcyjne ceny i ponadprzeciętną jakość.

Rękawice tego typu chronią przede wszystkim dłonie i nadgarstki przed uszkodzeniami mechanicznymi i wszelkiego rodzaju otarciami. Dodatkowo pozostają skuteczną barierą ochronną dla delikatnej skóry. Sposób produkcji i jakość wykonania rękawic spełniają wymagania i normy narzucane przez instytucje badawcze, dzięki czemu można je wykorzystywać w wielu pracach. Ponadto, zastosowane do ich produkcji materiały gwarantują dobry chwyt przy jednoczesnym zachowaniu bezproblemowej sprawności manualnej w obrębie palców.

Rękawice ochronne bez palców

Rękawice bez palców gwarantują doskonałe czucie trzymanego przedmiotu, co umożliwia wykonywanie prac w sposób wyjątkowo precyzyjny. Producenci zadbali o to, by wierzchnia część rękawicy, została wykonana z materiału elastycznego, który idealne dopasowuje się do dłoni, ale jednocześnie będzie skuteczną barierą ochronną. Dodatkowym elementem jest zastosowanie elementów z mikrofibry, by zagwarantować optymalny przepływ powietrza. Nasze produkty charakteryzuje solidność wykonania oraz wyjątkowo atrakcyjne ceny. Uniwersalny model jest skierowany dla wymagających i profesjonalnych użytkowników.

Gdzie stosowana jest rękawica ochronna bez palców?

Rękawice te znajdują zastosowanie w szczególności w motoryzacji, podczas prac w branży budowniczej, magazynowej i transportowej. Szczególnie polecane są dla osób zajmujących się sportem wyczynowym. Ponadto, bardzo dobrze radzą sobie jako element uzupełniający ekwipunek do jazdy na rowerze, na siłownię i do sportów walki gwarantując zabezpieczenie dłoni przed nieprzyjemnymi odciskami i pęcherzami.

Rękawice skórzane i wzmacniane

W większości prac używane są rękawice robocze, najczęściej są to rękawice wykonane ze skóry dwoiny, skóry lico lub mieszanki skór oraz materiałów tekstylnych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo rękawice wykonane ze skór bydlęcych, kozich, świńskich. Do prac budowlanych najczęściej stosuje się rękawice wzmacniane dwoina bydlęcą lub skórą licową bydlęcą, do prac montażowych lepiej wybrać rękawice robocze ze skóry koziej, ponieważ charakteryzuje się dużą manualnością jest bardzo miękka i delikatna. Dla większego komfortu użytkowania warto też wybrać rękawice wykonane dodatkowo z elementami tekstylnymi które poprawiają oddychalność rękawic i zmniejszają potliwość dłoni.

Elastyczne i delikatne rękawice ochronne nitrylowe

Rękawice ochronne nitrylowe wyróżniają się ponadprzeciętną jakością. To model szczególnie polecany dla branży diagnostycznej. Cechą charakterystyczną dla rękawic ochronnych nitrylowych jest miękkość i elastyczność, dlatego bardzo często mylone są z popularnymi rękawicami wykonanymi z lateksu. Świetnie dopasowują się do dłoni dając gwarancję precyzji ruchów i brak uczucia dyskomfortu podczas wykonywania działań diagnostycznych. Produkt pokryty warstwą nitrylu, gwarantuje elastyczność oraz odporność na przebicie i przetarcia.

Rękawice ochronne nitrylowe

Rękawice nitrylowe gwarantują wysoki komfort użytkowania. Chronią przed negatywnym działaniem: rozpuszczalników, olejów, smarów i tłuszczów, ale jednocześnie posiadane atesty i przeprowadzone badania potwierdziły, że mogą mieć kontakt z żywnością. Ponadto, zaletą rękawic nitrylowych jest ponadprzeciętna odporność na przekłucia. Istotną kwestią do poruszenia jest również fakt, iż nitryl ulega procesowi biodegradacji, dlatego rękawice nitrylowe pozostają bezpieczne dla środowiska.

Oferując szeroki asortyment w zakresie dostawy rękawic ochronnych spełniających normy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy skupiliśmy swoją uwagę przede wszystkim na rozwiązaniach o małym współczynniku alergicznym. Coraz więcej osób wykazuje alergię na lateks, szczególnie przy dłuższym kontakcie, natomiast rękawice ochronne stanowią idealną alternatywę. Zapewniają mocny, stabilny chwyt, a zachowując czucie w palcach gwarantują większy komfort podczas wykonywania precyzyjnych działań.

Zastosowanie rękawic ochronnych nitrylowych

Rękawice ochronne nitrylowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Szczególnie popularne są wśród brukarzy, tynkarzy i elektryków, gdzie istotne jest bezpieczeństwo i higiena pracy. Dla zachowania większej precyzji przy jednoczesnym zachowaniu ostrożności i bezpieczeństwa warto wybierać rękawice elastyczne, które idealnie dopasowują się do kształtu dłoni. W naszym sklepie zakupią Państwo m.in. rękawicę powlekaną nitrylem przeznaczoną do prac w warunkach zagrożenia przetarciem. Powleczenie jest odporne na działanie tłuszczu, oleju i wody. Można ją stosować przy wywozie śmieci oraz do prac ogólnych. W przypadku dodatkowych pytań związanych z naszą ofertą, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Gumowe rękawice - ochrona dla każdego

Wybierając odzież ochronną dla siebie lub swoich współpracowników zazwyczaj skupiamy się na doborze właściwych materiałów, jak i dopasowaniu rozmiaru odzieży, który zagwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, ale przede wszystkim komfort codziennej pracy. Niektóre z wykonywanych prac wymagają bowiem szczególnego zabezpieczenia dłoni, czy też twarzy pracownika. Dla wielu, gumowe rękawice ochronne to element, który pozwala na zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Rękawice gumowe to akcesorium codziennie wykonywanych obowiązków, którego zadaniem jest zabezpieczenie przed uszkodzeniem dłoni, ich pobrudzeniem, lub przed zanieczyszczeniami. Wykonane ze specjalnych materiałów, które przeszły wymagane testy i spełniają rygorystyczne zasady w obrębie bezpieczeństwa i higieny pracy muszą być nie tylko elementem zabezpieczającym, ale jednocześnie zadbać o funkcjonalność i komfort pracy osoby je noszącej.

Rękawice ochronne gumowe

Rękawice ochronne z naszej oferty są wykonane z różnych tworzyw, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym klientów. Najbardziej popularne to modele wykonane z PCV i lateksowe, które znajdują zastosowanie w wielu sektorach i branżach. Ponadto, w ofercie znalazły się również rękawice gumowe przystosowane do celów diagnostycznych, jak i te bezpudrowe. Każde z rozwiązań wyróżnia się jakością, atrakcyjną ceną i dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Aby zapewnić Państwu najwyższy stopień bezpieczeństwa należy wybrać materiał, który jest dostosowany do wymogów konkretnej pracy.

Cechy charakterystyczne rękawic ochronnych gumowych

Rękawice gumowe charakteryzują się dobrą odpornością na przekłucia czy rozdarcia, ale również zapewniają wysoki komfort użytkowania. W naszej ofercie skupiamy się nie tylko na dostępie do różnych materiałów, z jakich wykonane zostały rękawice, ale również na szerokim wyborze kolorystycznym oraz pod względem rozmiarów. Dzięki temu, każdy nasz klient jest w stanie znaleźć model dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji. Jako specjaliści jesteśmy przekonani, że spełnimy oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Rękawice ochronne zostały wykonane z materiałów o różnych właściwościach, dlatego mogą odpowiadać na wiele różnych potrzeb. Świetnie nadają się do prac w wilgotnym środowisku, jak i chętnie wybierane są w ratownictwie medycznym. Wszystkie modele zostały wykonane z myślą o stosowanych w Państwa pracy procedurach i odporności na czynniki wysokiego ryzyka.

Rękawice ochronne gumowe - zamów w sklepie BHP Nawigator

Na szczególną uwagę zasługują rękawice wykonane z PCV, które w stosunku do innych propozycji wykazują się największą odpornością na uszkodzenia mechaniczne powstające w wyniku przekłuć, ścierania, jak i rozdarcia. Dzięki specjalnemu wykończeniu ze ściągaczem mają Państwo pewność, że rękawica będzie dobrze leżeć na dłoni, ale jednocześnie nie będzie powodować dyskomfortu. Są niezwykle elastyczne i bez problemu dopasowują się do rozmiarów dłoni.

Stanowiące podstawowe zabezpieczenie dłoni podczas wykonywania obowiązków służbowych w trudnym środowisku, rękawice ochronne wykonane są z wytrzymałych materiałów. Poszczególne modele dostosowane są do różnego rodzaju zastosowań.