Gaśnice i węże
Poznaj zalety gaśnic proszkowych
Gaśnice proszkowe to niezbędny element wyposażenia m.in. w tych miejscach, w których przebywa wiele osób i które zgodnie z wymogami, powinny posiadać na stanie gaśnicę, której można użyć w nieprzewidzianych...
Poznaj zalety gaśnic proszkowych
Gaśnice proszkowe to niezbędny element wyposażenia m.in. w tych miejscach, w których przebywa wiele osób i które zgodnie z wymogami, powinny posiadać na stanie gaśnicę, której można użyć w nieprzewidzianych okolicznościach. W naszym asortymencie znajdą Państwo wiele rozwiązań, które pomogą na ugaszenie pożaru lub przeciwdziałanie innym działaniom niepożądanym. Instrukcja obsługi gaśnicy pozwoli na zachowanie środków ostrożności, których zaniechanie może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Dzięki niej nie tylko ugaszą Państwo źródło ognia, ale i zadbają o to, aby nie doszło do jego rozproszenia.
Zastosowanie gaśnicy proszkowej
Gaśnica proszkowa jest szczególnie dedykowana do gaszenia pożarów w tak zwanym zarodku, czyli zanim ogień zacznie rozprzestrzeniać się na większe płaszczyzny. Jej zastosowanie jest szczególnie polecane w miejscach użyteczności publicznej, komercyjnej, jak i budynkach prywatnych, gdzie nie są wymagane dodatkowe środki ostrożności. Ponadto, gaśnice proszkowe znajdują zastosowanie również w samochodach, łodziach i przyczepach kempingowych, czyli wszędzie tam, gdzie może dojść do pożaru, a warunki pozwalają na zastosowanie proszku.
Cechą charakterystyczną gaśnic proszkowych jest trwały zbiornik wykonany ze stali, który został oczyszczony mechanicznie poprzez śrutowanie, a następnie pokryty trwałą i charakterystycznie czerwoną powłoką lakierniczą. Dzięki mosiężnemu zaworowi, łatwemu w otwarciu możliwa jest szybka i właściwa reakcja oraz dozowanie środka gaśniczego. Zawór został właściwie zabezpieczony, tak by móc aktywować swoje działanie i kontrolę ciśnienia tylko w sytuacji koniecznej. Dodatkowym atutem butli gaśniczej jest możliwość uzupełniania zapasów środka w specjalnie dedykowanych zakładach serwisowych. Integralną częścią systemu gaśniczego jest wieszak, który pozwala na powieszenie konstrukcji lub postawienie jej w dowolnym miejscu, które nie będzie narażone na szkodliwe warunki atmosferyczne orz uszkodzenia mechaniczne.
Gaśnice proszkowe - trwałość i niezawodność
Gaśnice to profesjonalny sprzęt, który został stworzony w oparciu o odpowiednie normy. Szczególne zastosowanie ma podczas gaszenia pożarów z grupy ABC. Prosta i wygodna obsługa umożliwi natychmiastowe działanie gaśnicy w momencie zauważenia pożaru. Jej wykorzystanie jest szerokie, dlatego rozmiar gaśnicy można z powodzeniem dopasować do indywidualnych potrzeb. W przypadku dużych przestrzeni warto zadbać o zakup większej gaśnicy lub kilku systemów zabezpieczających, natomiast do samochodów dedykowane są mniejsze rozwiązania, które bez problemu zmieszczą się w bagażniku samochodu.
Gaśnica śniegowa - charakterystyka, działanie
Bezpieczeństwo dla każdego i w każdej sytuacji powinno być bezwzględnym priorytetem. Zachowanie środków ostrożności różni się w zależności od sytuacji i okoliczności. Szkolenia BHP przeprowadzane w miejscu pracy skupiają uwagę na tym, w jaki sposób zachować się w przypadku zagrożenia i jak zorganizować swoje miejsce wykonywania codziennych obowiązków aby było bezpieczne.
Należy też pamiętać, że niezbędnym elementem na wyposażeniu każdego przedsiębiorstwa i nie tylko, który pozwoli na właściwą interwencję zanim do akcji przystąpią służby ratunkowe, jest gaśnica. Gaśnice śniegowe zwane również gaśnicami CO2 posiadają wiele zalet. Kiedy i w jakiej sytuacji można ich użyć?
Gaśnice śniegowe - zasada działania
Środkiem gaśniczym w gaśnicy śniegowej jest skroplony dwutlenek węgla. Działania gaśnicze polegają na automatycznym odcięciu tlenu, ponieważ gaz jest znacznie cięższy od powietrza, oraz działaniu obniżonej temperatury. Warto pamiętać, że efekt chłodzenia jest znacznie mniejszy w porównaniu ze zwykłą cieczą, która reaguje na ujemną temperaturę powietrza. Dwutlenek węgla pod wpływem rozprężenia adiabatycznego oziębia się do temperatury -78 °C, by następnie przeobrazić się w tak zwany suchy lód. Ponadto, należy bezwzględnie zwrócić uwagę aby podczas korzystania z gaśnicy nie znajdowały się w jej zasięgu inne, poszkodowane osoby.
Kiedy używa się gaśnicy śniegowej?
Gaśnice śniegowe zostały wyposażone w specjalne dysze, by jeszcze precyzyjniej poradzić sobie z postępującym pożarem. Z uwagi na swoją specyfikę są głównie przeznaczone do gaszenia pożarów z grupy B, C, urządzeń elektrycznych do 1000 V. Właśnie dlatego w szczególności znajdują zastosowanie w: obiektach, które zostały wyposażone w sprzęt elektroniczny, w kotłowniach, serwerowniach, pracowniach komputerowych, szpitalach i klinikach, czyli wszędzie tam, gdzie dostępne są urządzenia elektroniczne, które poprzez zwarcie mogłyby doprowadzić do poważniejszych konsekwencji. Strumień gaśnicy śniegowej jest przystosowany do działania, które pozwala na wygaszenie pożaru w pomieszczeniu, jednocześnie nie narażając na dodatkowe rozprzestrzenianie się ognia.
Największą zaletą tego typu gaśnicy jest brak zanieczyszczeń gaszonych przedmiotów czego nie można powiedzieć o proszkowej. Niestety wiele osób uważa, że jej masa jest mało komfortowa, ponieważ butla jest duża i ciężka. Ponadto z uwagi na jej specyficzne działanie musi być przechowywana we właściwych warunkach. Jak każda gaśnica musi być chroniona przed działaniem promieni słonecznych, ale i przed zbyt wysoką temperaturą w pomieszczeniu. W wyniku przegrzania butli może bowiem nastąpić jej rozładowanie.
Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
Wąż pożarniczy 52 to jeden z podstawowych elementów wyposażenia jednostki pożarniczej. W związku ze specyficznymi warunkami, w których musi się odnaleźć, jego wykonanie i właściwości nie mogą być przypadkowe. Straż pożarna, wyruszając na akcje, musi być pewna, że sprzęt spełni obowiązujące normy i przyczyni się do ocalenia życia i mienia lub pozwoli na powstrzymanie postępujących skutków pożaru bądź innej katastrofy. Wąż strażacki ma służyć do podawania wody w celu zatrzymania pożaru, a wszystkie poszczególne elementy jego wyposażenia mają za zadanie wspierać jego możliwości.
Specyfika jednostek pożarniczych różni się w zależności od oddziału i możliwości na danym terenie, jednak wąż pożarniczy 52 powinien stanowić podstawę każdego wyposażenia strażackiego. Wąż ten należy do kategorii ssawnej. Specjalny oplot druciany przeciwdziała spłaszczaniu węża w czasie zasysania wody ze zbiornika. Węże pożarnicze 52 mogą być stosowane zarówno do wody, jak i środka pianotwórczego. Ich konstrukcja nie jest przystosowana do ciśnienia wyższego niż jego wartość atmosferyczna. Najczęściej są wykorzystywane z autopompami pożarniczymi.
Wąż pożarniczy 52
Wąż pożarniczy 52 jest zbudowany z wysokiej jakości przędzy poliestrowej. Dzięki dodatkowej wkładce wewnętrznej konstrukcja jest niezwykle szczelna i elastyczna, a przy tym i gładka. Ponadto, również zewnętrzna warstwa została właściwie zabezpieczona specjalną powłoką, która zapobiega ścieraniu i zabrudzeniom, dzięki czemu węże są inwestycją na wiele lat wymagającej eksploatacji.
Zaproponowana przez producenta konstrukcja jest zgodna ze ścisłymi normami sprzętu pożarniczego, a dodatkowe zabezpieczenia taśmą umożliwiają swobodne wykorzystywanie potencjału wężów bez obaw o możliwość wystąpienia uszkodzenia mechanicznego.
Zalety węża pożarniczego 52 z naszej oferty
Węże pożarnicze 52 wyróżniają się wieloma zaletami - są wykonane z trwałych materiałów, które zapewniają ich długą żywotność. Są też proste w obsłudze i sprawdzają się zarówno do rozprowadzania wody pod ciśnieniem, jak i środka pianotwórczego. Do połączenia węża z pompą wykorzystano tylko najlepszej jakości produkty o oczekiwanych możliwościach technicznych. Działanie jednostki straży pożarnej wymaga szybkiej reakcji przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, a węże pożarnicze 52 mogą to zapewnić. Konstrukcja o lekkiej i elastycznej budowie umożliwia bowiem szybkie rozwijanie i zwijanie.
Wąż dla straży pożarnej
Jednostka straży pożarnej wymaga właściwego przeszkolenia i przygotowania pod względem merytorycznym i technicznym. Bez interwencji wykwalifikowanych specjalistów nie byłoby tak wielu sprawnie i efektywnie przeprowadzonych akcji ratunkowych. Jednakże by dobrze wykonywać swoje zadanie, każda z jednostek musi dysponować nowoczesnym i sprawdzonym sprzętem. Praca na przestarzałym lub uszkodzonym sprzęcie może doprowadzić do braku możliwości przeprowadzenia skutecznej akcji ratunkowej. W naszej ofercie znajdą Państwo wąż pożarniczy W75, który umożliwi szybką i sprawną akcję.
Wąż pożarniczy W75
Wąż pożarniczy W 75 to wąż o konstrukcji tłoczonej, który został przystosowany w sposób szczególny do połączenia z motopompami o określonych parametrach technicznych. Tego typu węże mają zastosowanie w pożarnictwie, w szczególności do wykonywania linii głównych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i możliwości przeprowadzenia efektywnej akcji ratunkowej, wszystkie węże zostały wyprodukowane ze specjalnych materiałów, których jakość została zweryfikowana i zatwierdzona przez właściwe organy. Spełniając wymagania warunków technicznych zgodnych z Rozporządzeniem MSWiA z dnia 27.04.2010 r.: w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania - mamy pewność, że nasze produkty spełnią oczekiwania klientów sklepu BHP Nawigator.
Do produkcji węża pożarniczego W75 wykorzystano wysokiej jakości materiały poliestrowe z dodatkowymi elementami wykonanymi z PCV. Wąż został wyposażony w specjalną wkładkę dedykowaną dla motopomp i autopomp. Rozwiązania te znajdują zastosowanie nie tylko jako wsparcie dla jednostek straży pożarnej, ale i w inżynierii wodnej i lądowej, rolnictwie, górnictwie, budownictwie oraz jako wyposażenie służb ratowniczych i leśnych.
Węże pożarnicze W75 - poznaj ich zalety
Dzięki doborowi odpowiednich komponentów wąż W75 jest odporny na uszkodzenia związane z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo producenci zadbali, by konstrukcja była lekka i elastyczna. Wyróżnia je zarówno innowacyjna technologia, jak i sprawdzone rozwiązania. Ulepszony wąż zyskuje dodatkowe walory estetyczne i ergonomiczne.
Dzięki temu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zastosowane materiały pozostają niewzruszone w kontakcie ze skrajną temperaturą czy też ozonem. Ponadto, wykorzystana do ich produkcji technologia wykazuje odporność nie tylko na uszkodzenia mechaniczne i otarcia, ale również na działanie pleśni i grzybów, które mogłyby doprowadzić do destrukcji konstrukcji.