Maski całotwarzowe

Zapewnij sobie komfort pracy

Dla osób pracujących w trudnych warunkach oferujemy w pełni profesjonalne, wykonane z najwyższej jakości surowców produkty. Maska całotwarzowa w pełni ochrania twarz, oczy oraz drogi oddechowe przed szkodliwym...

Istnieje 23 produktów.

Wyświetlanie 1-21 z 23 elementów

Aktywne filtry

Zapewnij sobie komfort pracy

Dla osób pracujących w trudnych warunkach oferujemy w pełni profesjonalne, wykonane z najwyższej jakości surowców produkty. Maska całotwarzowa w pełni ochrania twarz, oczy oraz drogi oddechowe przed szkodliwym działaniem niektórych gazów, oparów, a także przed odłamkami, cząstkami stałymi i ciekłymi.

Maska całotwarzowa dobrym zabezpieczeniem podczas pracy w trudnych warunkach

Miękkie, hipoalergiczne maski pozwolą na komfortową pracę w każdej sytuacji. W zależności od Twoich warunków fizycznych, przygotowaliśmy produkty w kilku rozmiarach do wyboru - S,M,L. Dzięki temu dobierzesz dla siebie idealny rozmiar, co sprawi, że maska całotwarzowa będzie przylegać idealnie i doskonale zabezpieczy Cię przed ewentualnymi trudnymi warunkami w pracy.

Oferowane produkty są niezwykle lekkie, co zapewnia wyjątkowy komfort noszenia. Maska nie ogranicza ruchów, które często muszą być bardzo precyzyjne, aby praca była dobrze wykonana. Dodatkowo wizjer jest zabezpieczony przed zamgleniem, dzięki czemu masz pewność, że w każdej sytuacji będziesz mógł odpowiednio zareagować, ponieważ maska nie ograniczy pola Twojego widzenia. Duża osłona jest odporna na zarysowania oraz łatwa w utrzymaniu czystości.

Sprawdź najwyższej jakości maski całotwarzowe w BHP Nawigator

Wykonane z najwyższej jakości składników, oferowane przez nas produkty zapewniają bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Maska całotwarzowa jest niezwykle łatwa w zakładaniu, dzięki czteropunktowemu, regulowanemu mocowaniu. Stabilnie trzyma się na głowie, co sprawi, że Twoja twarz będzie dokładnie zabezpieczona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Oferowane modele spełniają wszystkie niezbędne normy i pozwalają zachować pracownikom bezpieczne warunki podczas trudnej pracy. Ponadto, jeśli masz problemy ze wzrokiem, maski dopuszczają korzystanie z soczewek kontaktowych. Wszystko to dla najwyższego komfortu pracy.

Dodatkowo odpowiednio skonstruowane filtry oraz pochłaniacze zabezpieczają drogi oddechowe przed szkodliwymi gazami. Dzięki temu maskę możesz stosować w przemyśle farmaceutycznym i pracy w laboratoriach - produkt chroni przed lotnymi związkami, posiadającymi w sobie bakterie i wirusy. Oferowane maski pozwalają również na pracę w pomieszczeniach sterylnych, miejscach, gdzie opary mogą powodować podrażnienie oczu i skóry, przy produkcji farb i innych substancji drażniących oraz w przemyśle naftowym i gazowniczym. Sprawdź, jakie maski całotwarzowe będą odpowiednie do specyfiki Twojej branży. Jeśli nie wiesz, jaki produkt wybrać, skontaktuj się z nami bezpośrednio. Z przyjemnością doradzimy, co będzie właściwe z palety naszych produktów.

Skuteczne zabezpieczenie dróg oddechowych podczas malowania

Planujesz prace lakiernicze lub malownicze? Niezależnie od tego, czy wykonujesz takie zadania zawodowo, czy amatorsko, wybierz maski ochronne do malowania. Gwarantują one pełne bezpieczeństwo podczas pracy z użyciem farb, rozpuszczalników czy pyłu lakierniczego.

Dlaczego maski ochronne do malowania są tak ważne?

W produktach do malowania oraz lakierowania, np. samochodu lotne związki posiadają duże stężenie toksyn. Wdychając je, możemy być narażeni na poważne uszkodzenie wątroby, płuc czy nawet mózgu! W lżejszej postaci zatrucie toksynami z lakierów czy farb może objawiać się nudnościami lub wymiotami. Nie warto się narażać, a przede wszystkim - warto stosować się do zasad bhp!

Oferowane maski ochronne do malowania zapewniają w pełni bezpieczną pracę z produktami takimi, jak farby czy lakiery. Maski z pochłaniaczem skutecznie zatrzymują pyły, związki lotne oraz stałe o niedużej średnicy, a także eliminują przykre, duszące zapachy. Produkty te są zbudowane z pochłaniacza węglowego, który - dzięki silnie porowatej strukturze - zatrzymuje cząsteczki toksyn. Pochłaniacz jest niezbędną częścią w budowie maski, dlatego warto o niego dbać i wymieniać w odpowiednim momencie - czyli wtedy, kiedy zaczniemy czuć zapachy, mimo iż posiadamy na twarzy maskę. Maska posiada również filtr przeciwpyłowy, którego zadaniem jest zatrzymanie większych cząstek i ochrona pochłaniacza węglowego przed zapchaniem. Te dwa elementy, składające się na maskę, uzupełniają się wzajemnie. To właśnie produkt zbudowany z pochłaniacza węglowego i filtra przeciwpyłowego jest skutecznym zabezpieczeniem podczas malowania (nie wystarczą maski z samym filtrem przeciwpyłowym!).

Jakie maski ochronna do malowania będą najlepsze?

Na rynku znajdziesz duży wybór masek ochronnych. Jakie z nich są najlepsze? Maski ochronne półpełne zakrywają usta oraz nos. Zdecydowaną zaletą jest większa swoboda ruchów, duże pole widzenia, a u osób borykających się z wadą wzroku - możliwość założenia okularów. Maski pełne zakrywają dokładnie całą twarz i założenie okularów pod wizjer może skutkować niekomfortową pracą. Rozwiązaniem może być włożenie soczewek kontaktowych, które bez problemu możemy nosić, używając masek pełnych. Zdecydowanym plusem w produktach tego typu jest to, że dokładnie chronią całą twarz - w tym również oczy oraz skórę twarzy, co może okazać się bardzo istotne podczas pracy z drażniącymi środkami.

Wybierz maskę ochronną do malowania odpowiednią do stylu Twojej pracy

Jeśli nie planujesz często pracować z substancjami typu farby lub lakiery, dobrym rozwiązaniem mogą być maski jednorazowe. Przy zakupie zwróć uwagę jednak, by produkt był wysokiej jakości i zapewniał możliwie najlepsze zabezpieczenie przed toksycznymi substancjami. Wielorazowe mimo iż są droższe, to dają zdecydowanie lepszy efekt ochronny. Idealnie nadadzą się dla osób, które zawodowo zajmują się pracą przy malowaniu różnego rodzaju sprzętu. Wybierając maskę, zwróć uwagę przede wszystkim na to, jak pracujesz. Jeśli prace przy malowaniu są stosunkowo rzadkie, warto zdecydować się na niedrogą maskę jednorazową. Jeśli często stosujesz środki drażniące, wybierz maskę wielorazowego użytku. Natomiast dla profesjonalistów, którzy dodatkowo pracują z toksycznymi pyłami w zamkniętych pomieszczeniach, niezbędna będzie maska z dopływem powietrza.

Wybierz maskę ochronną dopasowaną do Twoich potrzeb

Jesteś bezpośrednio narażony na oddziaływanie różnego rodzaju pyłów? A może poszukujesz maski antysmogowej? Wybierz maski ochronne z filtrem węglowym, które skutecznie ochronią Cię przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować!

Maski ochronne z filtrem węglowym - jak są zbudowane?

Zastanawiasz się, czy zwykła maska przeciwpyłowa jest skuteczna? W naszej ofercie posiadamy wysokiej jakości maski ochronne z filtrem, które uchronią Cię przed różnego rodzaju nisko trującymi substancjami powstającymi na przykład podczas obróbki drewna czy zdzierania farby. Oferowane maski stanowią doskonałą ochronę również przed nieprzyjemnymi zapachami oraz w sytuacjach, kiedy jesteś narażony na stałe zanieczyszczenia powietrza np. jeśli mieszkasz w rejonach, w których jakość powietrza jest bardzo niska, a przy bezwietrznej pogodzie występuje duże stężenie smogu.

Podstawowym składnikiem maski ochronnej są filtry węglowe. Do produkcji filtrów tego typu wykorzystywany jest węgiel aktywny lub inaczej zwany - węgiel aktywowany. Surowiec ten pozyskuje się podczas spalania materiałów organicznych o dużej zawartości węgla, np. przy spalaniu drewna, muszli, torfu, a także zwykłego węgla. Wytworzony w ten sposób węgiel aktywny jest substancją łatwą w utylizacji i nie jest szkodliwy dla środowiska. Metale ciężkie, które zostają zatrzymane w filtrze węglowym, można odzyskać. Dzięki temu filtry węglowe, w których substancją aktywną jest węgiel aktywowany, stały się bardzo popularnym produktem zabezpieczającym przed szkodliwymi pyłami.

Jak działa węgiel aktywny w maskach ochronnych z filtrem węglowym?

Maski z filtrem węglowym posiadają czynną substancję - węgiel aktywny, który jest silnie porowaty. Jego struktura sprawia, że lotne cząstki, zapachy oraz pyły zostają zaabsorbowane i zatrzymane w filtrze. Filtr zatrzymuje trujące substancje, przepuszczając jednocześnie powietrze. Jest niezwykle skuteczny i wydajny, jednak należy o niego odpowiednio dbać, wymieniając go systematycznie. Obawiasz się, że nie zauważysz, iż filtr w masce jest już bezużyteczny? Nie ma takiej możliwości! Jeśli tylko maska zacznie przepuszczać zapachy, oznacza to, że filtr należy wymienić.

Maski ochronne z filtrem węglowym - zastosowanie

Zastanawiasz się, czy tego typu maski będą dobrym wyborem do stylu Twojej pracy? Ochrona tego typu jest idealna w pracy z substancjami pylącymi i nisko trującymi. Jeśli zatem pracujesz dorywczo przy włóknie stałym lub mineralnym, szlifowaniu drewna, zdzieraniu farby czy lakieru, szlifowaniu stali - to maska z filtrem węglowym nada się idealnie. Maski te stanowią doskonałą ochronę przed zawiesinami stałymi, jak np. smog. Chronią również przed nieprzyjemnymi zapachami i toksynami z dymu tytoniowego czy spalin. Maski z filtrem pochłaniają również naskórek zwierząt, płytki roślin czy kurz, dlatego często stosowane są u alergików oraz dzieci.

Jak dobrać maskę ochronną z filtrem węglowym?

Na rynku znajdziecie maski o różnym kształcie, rozmiarze i jakości. Warto wybrać produkt nieco droższy, ponieważ cena zawsze przełoży się na lepszą jakość wykonania. Maska z filtrem jest zazwyczaj półmaską, czyli zakrywa usta i noc. Warto zwrócić uwagę na to, że maska powinna ściśle przylegać do skóry twarzy. Tylko wtedy mamy pewność, że zapewniamy sobie skuteczną ochronę. Całe wdychane powietrze powinno przechodzić przez filtr maski, nie zaś wdzierać się przez szczeliny wokół. Dodatkowo wybierz taką maskę, która będzie posiadała miękkie wykończenie w okolicy nosa, co pozwoli Ci idealnie dopasować produkt do kształtu swojej twarzy. Jeśli maskę będziesz wykorzystywać przy większym wysiłku fizycznym, zwróć uwagę, by miała zawór ułatwiający oddychanie. Korzystając z produktu przy wzmożonej aktywności pamiętaj również, aby częściej wymieniać filtr.

Jeśli dobierzesz już optymalny produkt dla siebie, zwróć uwagę również na jego odpowiednią higienę. Maski ochronne często ulegają zawilgoceniu podczas intensywnego użytkowania. Dlatego zawsze po skończonej czynności z użyciem maski, pozostaw ją w miejscu do wyschnięcia. Maski należy również regularnie czyścić, ponieważ zbierają naskórek oraz inne zabrudzenia. Czyszczeniem nie musisz się przejmować, jeśli decydujesz się na model jednorazowego użytku.

Odpowiednia ochrona do pracy w trudnych warunkach

Konieczność pracy w trudnych warunkach wymaga odpowiednich zabezpieczeń. Jeśli wykonujesz różnego rodzaju czynności w zamkniętych pomieszczeniach, a przy tym jest to praca z toksycznymi substancjami, niezbędna do ochrony będzie maska lakiernicza. Sprawdź, jaki produkt wybrać dla siebie oraz swoich pracowników.

Praca w zamkniętych pomieszczeniach a odpowiednie zabezpieczenie - maska ochronna lakiernicza z dopływem powietrza

W dużych halach przemysłowych często pracuje się, wykonując czynności, podczas których emitowane są duże ilości zanieczyszczeń - w tym pyłów. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się różnego rodzaju lotnych substancji chemicznych i toksycznych, często producenci decydują się na obudowanie konkretnego rejonu prac, ograniczając tym samym przestrzeń, po której rozprzestrzeniają się pyły.

W większości warsztatów i firm z branży motoryzacyjnej takie środki ochrony są zastosowane, aby emisja zanieczyszczeń była możliwie jak najmniejsza. To właśnie w takich warunkach pracy - w zamkniętych pomieszczeniach z użyciem substancji toksycznych - niezbędne są odpowiednie środki ochrony. Maska lakiernicza z dopływem powietrza to podstawowe zabezpieczenie dla pracowników wykonujących pracę w zamkniętych pomieszczeniach. Maski ochronne lakiernicze zabezpieczają osobę przed trującymi substancjami i umożliwisz jej komfortową i efektywną pracę.

Maski ochronne lakiernicze - zastosowanie

Odpowiednią ochronę dróg oddechowych stosujemy nie tylko w branży motoryzacyjnej. Dla lakierników, ale również malarzy i wszystkich osób, które są narażone na kontakt z substancjami drażniącymi, toksycznymi, maski będą doskonałym zabezpieczeniem. Proponowany produkt chroni również przed różnego rodzaju pyłami, mgłami lakierniczymi, a także gazami czy toksycznym wyziewami. Maski tego typu zapewniają najwyższą możliwą ochronę, co oznacza, że posiadają filtr klasy P3. Skuteczne zabezpieczenie pozwala pracować w miejscach, gdzie stężenie szkodliwych pyłów przekracza normę nawet o kilkaset razy.

Sprawdź skuteczność maski lakierniczej z dopływem powietrza

W naszym asortymencie znajdziesz produkty takie, jak maska z dopływem powietrza, które są najbardziej skuteczne na rynku. Są niezwykle lekkie, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort użytkowania oraz nie ograniczają ruchów podczas pracy. Doskonałe pole widzenia, dzięki wizjerowi odpornemu na zamglenia, pozwala na precyzyjnie wykonywane czynności. Dodatkowo, maska tego typu dopuszcza noszenie soczewek kontaktowych.

Zastosowany filtr przeciwpyłowy oczyszcza powietrze z pyłów i substancji lotnych. Dodatkowo filtr z węglem aktywnym oczyszcza powietrze, absorbując niebezpieczne cząstki lotne w swoją porowatą strukturę. Maska ta pozwala na stały dopływ powietrza lub dostarczenie tlenu tylko w określonych sytuacjach - np. jeśli zaczyna go brakować w otoczeniu. Wygodny pas biodrowy oraz wyciszona dysza podwyższa komfort użytkowania. Zainteresowały Cię nasze produkty? Zadzwoń i dowiedz się więcej na temat naszej bogatej oferty lub zobacz nasze propozycje w sklepie online.

Poznaj rodzaje masek chroniących przed pyłami

Zastanawiasz się, jak dopasować maskę do swoich potrzeb? Wybierz maski ochronne przeciwpyłowe i pracuj bezpiecznie nawet w trudnych warunkach!

Jak wybrać maskę ochronną przeciwpyłową?

Aby dobrze dopasować maskę do swoich potrzeb, zastanów się, jak będziesz pracował. Inną maskę wybierzesz bowiem podczas wyburzania ścian, z innego rodzaju skorzystasz podczas wykonywania oprysków. Wszystko zależne jest od indywidualnych potrzeb oraz czasu pracy w masce. Do dorywczej pracy wymagającej ochrony wybierzesz maskę jednorazową, zaś do stałych zadań w trudnych warunkach - maskę bardziej profesjonalną i z wyższej półki.

Maski przeciwpyłowe w zasadzie różnią się od siebie przede wszystkim budową zewnętrzną. Zastosowana technologia pochłaniania, czyli filtry, są takie same. Jeśli zatem szukasz maski dla profesjonalisty, kieruj się wysoką jakością wykonania maski. Korzystając z niej codziennie, na pewno postawisz na jej trwałość oraz wygodę użytkowania. Łatwo wciągane maski z wygodnym naciągiem w odpowiednim rozmiarze - to coś dla Ciebie! W naszej ofercie znajdziesz duży asortyment produktów. A jeśli będziesz miał pytania o konkretny produkt, zawsze możesz skontaktować się z nami, ponieważ chętnie udzielimy fachowej pomocy.

Maski ochronne przeciwpyłowe i wybór odpowiednich filtrów

Na rynku dostępne są filtry podzielone na trzy stopnie ochrony. Filtr przeciwpyłowy klasy P1 to najniższa ochrona przed substancjami znajdującymi się w powietrzu. Maski ochronne z filtrem P1 będą stanowić dobrą ochronę pyłami, dymem oraz aerozolami ciekłymi, jeśli ich stężenie nie przekracza wartości 4.

W sytuacji, kiedy takie właściwości ochronne są dla Ciebie niewystarczające lub jeśli pracujesz z lotnymi związkami wapnia czy wolfranu, wybierz filtr przeciwpyłowy P2. Ochroni on Twoje drogi oddechowe przed zanieczyszczeniami, których stężenie w powietrzu nie przekracza wartości 10. W przypadku, kiedy Twoja praca odbywa się w jeszcze bardziej skomplikowanych warunkach o wyższym zanieczyszczeniu, skorzystaj z filtra klasy P3, który da Ci pełną ochronę. Tego typu produkt ma najwyższy stopień bezpieczeństwa, ponieważ radzi sobie z pyłami toksycznymi, których stężenie może wynosić aż do 20.

Zanim wybierzesz filtr, zastanów się, czy dobrze oceniasz warunki swojej pracy. Wiele osób nie zdaje sobie często sprawy z zagrożenia, na jakie naraża swoje drogi oddechowe. Przykładem może być praca przy szlifowaniu drewna, podczas której oprócz zapylenia wynikającego z czynności, jakie wykonujemy, jesteśmy również narażeni na wdychanie grzybów pochodzących z drewna. Taka sytuacja już wymaga od nas skorzystania z filtra o najwyższym stopniu ochrony - P3.