Odzież ostrzegawcza

Bądź widoczny w pracy

Odzież robocza odblaskowa będzie nieodłącznym elementem ubioru osób, które wykonują swoją pracę w obrębie dróg i miejsc użyteczności publicznej a także wszędzie tam, gdzie muszą być szczególnie widoczne dla innych....

Aktywne filtry

Bądź widoczny w pracy

Odzież robocza odblaskowa będzie nieodłącznym elementem ubioru osób, które wykonują swoją pracę w obrębie dróg i miejsc użyteczności publicznej a także wszędzie tam, gdzie muszą być szczególnie widoczne dla innych. Warto jednak dodać, że odzież odblaskowa BHP nie jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla służb ratunkowych, czy pracowników wykonujących roboty na drogach krajowych.

Odzież robocza odblaskowa

Właściwa widoczność pracownika jest koniecznością nie tylko w miejscu pracy, ale szczególną uwagę powinni poświęcić temu zagadnieniu właściciele firm, których pracownicy wykonują swoje obowiązki na zewnątrz. By w sposób maksymalny zadbać bezpieczeństwo swoich podwładnych, jednym z niezbędnych elementów będzie odzież robocza odblaskowa, która pełni funkcję standardowej odzieży zabezpieczającej zgodnej z wymogami BHP, jak i odpowiedniego oznakowania, które bez problemu będzie widoczne na drodze nawet kilkanaście metrów wcześniej, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Cechy charakterystyczne dzieży roboczej odblaskowej

Odzież robocza odblaskowa przede wszystkim powinna być wyposażona w specjalną taśmę odblaskową i unikalne właściwości materiału, dzięki czemu bez problemu będzie widoczna dla innych, niezależnie od pory dnia i nocy. Dzięki takiemu rozwiązaniu o wiele bardziej widoczne stały się kamizelki, kurtki, koszule, bluzy, spodnie, jak i szereg innych akcesoriów, którymi posługuje się pracownik a które są przydatne podczas wykonywania codziennych obowiązków. Ich wykorzystanie pozwala na zapobieganie sytuacjom, które mogłyby zagrażać zdrowiu lub życiu poszczególnych osób.

Istotna kwestią odzieży odblaskowej BHP są jej właściwości, które są typowe dla odzieży mającej za zadanie okrycie ciała. Główną ich zaletą jest ochrona przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, kurzu, brudu, wilgoci itp. Kolory, w jakich dostępna jest ta odzież powodują, że są bez problemu widoczne dla współpracowników czy przechodniów, a przy tym posiadają dodatkowe właściwości odblaskowe, gdzie oświetlane przez reflektory samochodowe lub lampy uliczne jeszcze efektywniej podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Zastosowanie odzieży odblaskowej BHP

Głównym zadaniem takiej odzieży roboczej jest ostrzeganie. Wykorzystanie potencjału typowo ostrzegawczych kolorów, takich jak żółty, zielony, czy pomarańczowy pozwala zminimalizować ryzyko wypadków i niebezpiecznych sytuacji. Właściwie oznaczona odzież ma zastosowanie w wielu sektorach. Jest niezbędna podczas akcji ratunkowych podjętych przez służby drogowe w nocnych porach, jak i dla ekipy budowlanej czy remontowej w dzień. Istotne jest, by każdy z nas miał możliwość zauważenia danej osoby z odpowiedniej odległości, co pozwoli na natychmiastową reakcję.

Pracownicy pomocy drogowej, czy też pogotowia ratunkowego to osoby, które muszą być na drodze szczególnie widoczne. Taka ekipa jest bowiem wzywana na interwencje przez całą dobę w obrębie różnych terenów, gdzie nie zawsze widoczność jest zapewniona przez uliczne reflektory. Dla zachowania szczególnej ostrożności wykorzystywana jest odblaskowa odzież BHP w kolorze żółtym lub pomarańczowym. Obie barwy są bardzo charakterystyczne i zapewniają widoczność nawet z kilkunastu metrów. Ponadto, standardowe kurtki i bluzy posiadają elementy wykonane z taśmy odblaskowej przy rękawach, w pasie lub wokół napisu, gdzie została umieszczona informacja z jakimi służbami mamy do czynienia.

Odzież odblaskowa BHP

Odzież odblaskowa BHP jest fluorescencyjna, a poprzez dodatkowe wyposażenie w elementy odblaskowe gwarantuje niemalże 100% widoczność. Wykorzystane materiały do jej produkcji nie mają nic wspólnego z typowymi ubraniami, ponieważ ich skład został dobrany w taki sposób, by pełniły rolę odzieży ochronnej nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych.

Wykazują odporność nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale i na działanie promieniowania UV, czy wilgoci. Nawet pod wpływem działania szkodliwych substancji i trudnych warunków pogodowych nie tracą swoich właściwości i intensywnego koloru. Przygotowaliśmy dla naszych klientów propozycje, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Odzież odblaskowa nie ulega ścieraniu, gnieceniu, jest całkowicie odporna na niskie temperatury, a dodatkowo zabezpiecza.