Kaski do pracy na wysokości

Zachowaj bezpieczeństwo podczas pracy na wysokościach

Praca na wysokości wiąże się z ryzykiem uszkodzenia ciała lub poważnego wypadku, w wyniku którego może dojść nawet do utraty życia. Szczególnie rażącą sytuacją jest bagatelizowanie...

Istnieje 22 produktów.

Wyświetlanie 1-21 z 22 elementów

Aktywne filtry

Zachowaj bezpieczeństwo podczas pracy na wysokościach

Praca na wysokości wiąże się z ryzykiem uszkodzenia ciała lub poważnego wypadku, w wyniku którego może dojść nawet do utraty życia. Szczególnie rażącą sytuacją jest bagatelizowanie bezpieczeństwa i higieny pracy, gdzie nawet najmniejsze uchybienia mogą skończyć się poważnym wypadkiem, skutkującym uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią. Ryzyko jest ogromne, a pośpiech czy brak właściwej oceny sytuacji może kosztować naprawdę wiele. Dlatego na Państwa szczególną uwagę zasługują pracownicy, które w swoich codziennych obowiązkach wykorzystują maszyny, jak i osoby pracujące między innymi w budownictwie, gdzie koniecznością powinny być kaski ochronne do pracy na wysokości.

Praca na wysokościach wymaga odpowiednich predyspozycji i przygotowania. Niezależnie od zastosowania, kaski do pracy na wysokości powinny być integralnym akcesorium stroju roboczego każdego pracownika. Mają bowiem za zadanie chronić głowę przed urazami małymi i tymi, które mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Kaski ochronne do pracy na wysokości

Kask ochronny zwany również jako hełm ochronny powinien być stosowany wszędzie tam, gdzie podczas wykonywanych obowiązków może dojść do uszkodzenia głowy. Przyjęło się, że to podczas wykonywania prac na wysokościach kask jest istotnym elementem wyposażenia pracownika, jednakże warto mieć na uwadze, że nie tylko te obowiązki wiążą się z możliwością urazu. Pracownik może uderzyć głową o przedmioty stałe, ruchome, wystające gwoździe, czy nisko osadzony sufit. Zatem wyposażenie to powinno dotyczyć każdego, kto jest narażony w swojej pracy na tego typu sytuacje.

Zachowaj bezpieczeństwo - wybierz kaski ochronne do pracy na wysokości

Praca na dachach, czy rusztowaniach nie należy do najbezpieczniejszych, jednakże bardzo często pracownicy, a nawet kierownicy budowy bagatelizują istotne normy bezpieczeństwa wynikające z obowiązków BHP. Brak kasku do pracy na wysokości to absolutny brak szacunku do życia i zdrowia. Nieodpowiedzialni fachowcy mogą ulec banalnemu upadkowi, o który na konstrukcjach stalowych nietrudno.

Kask ochronny do pracy na wysokości - wykonanie

Kaski ochronne zostały wykonane z tworzywa sztucznego, które wyróżnia się ergonomią i niezawodnością. Dzięki zastosowanym regulacjom, kask można bez problemu dopasować do indywidualnych potrzeb. Ponadto, w ofercie znajdą Państwo również rozwiązania wyposażone w dodatkowe elementy, które pozwolą na jeszcze lepsze zabezpieczenie przed nieszczęśliwym wypadkiem. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwoli na znalezienie na naszej stronie odpowiedniego modelu, który będzie integralną częścią stroju roboczego pracownika.

Na zakup kasków najczęściej decydują się właściciele firm inwestorskich, budowlanych, gdzie wykorzystywane są wysokie rusztowania i niepewne grunty stropów budowlanych. Zabezpieczenie ciała przed uszkodzeniem pozwoli na ochronę przed kurzem, zanieczyszczeniami, działaniem negatywnych czynników atmosferycznych oraz najważniejsze, przed uszkodzeniem, urazem, skaleczeniem. Do wypadku może dość w każdej sytuacji, a kask ochronny jest wtedy równie istotny, jak odpowiednio dobrane buty czy rękawice.