BHP Nawigator - Kompleksowe wyposażenie BHP - tel/fax: 013 42 42 005   
Strona Główna
Nowe Produkty
Promocje
Usługi
Kontakt Z Nami
Kategorie
Co nowego?
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTA
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTA
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTAZobacz więcej informacji o produkcie
Odzież robocza i ochronna

Odzież ochronna i robocza BHP dla pracowników

Rola odzieży ochronnej w codziennej pracy

Odzież stanowi podstawowy element naszego komfortu oraz codziennego, dobrego samopoczucia. Jakie zatem są najważniejsze zalety noszenia ubrań? Otóż odzież pozwala nam na utrzymanie właściwej temperatury ciała. Odpowiednio dobrana, zimą ogrzewa nas, natomiast latem powoduje, że czujemy przyjemny, chłodny powiew wiatru i ciepło promieni słonecznych, muskających naszą rozgrzaną skórę. Kolejnym istotnym czynnikiem, który nie pozostaje bez znaczenia jest fakt, że przy pomocy stroju demonstrujemy własny styl, który ma szansę stać się jedyny w swoim rodzaju.

Oprócz funkcji termiczno - modowej odzież pełni również bardzo ważną rolę ochronną, zwłaszcza jeżeli chodzi o biznes i konkretne gałęzie przemysłu. W dzisiejszych czasach coraz częściej mamy do czynienia z niebezpiecznymi zajęciami, gdzie wystarczy jedynie niewielka chwila nieuwagi, aby doprowadzić do nieszczęścia, często z nie swojej winy. W tym celu stosuje się stroje zabezpieczające poszczególne partie ciała, aby ochronić je przed ewentualnymi urazami. Nie da się ukryć, iż do tej pory w dużej mierze zdawały one egzamin, spełniając swoje zadanie praktycznie po mistrzowsku. Odzież ochronna i robocza dla pracowników stała się więc niezbędnym elementem codziennej pracy w wielu miejscach, w których niezwykle istotne jest przestrzeganie podstawowych zasad BHP.

Odzież ochronna dla pracowników

Odzież ochronna dla pracowników to prawdziwy strzał w dziesiątkę, zwłaszcza biorąc pod uwagę profesje, w których są oni narażeni na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego też według chociażby prawa pracy, a konkretnie rozdziału dziewiątego, artykułu 237 Kodeksu Pracy (Dz.U z 26 czerwca 1974 r.): Środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze - "Pracodawca jest obowiązany dostarczyć pracownikowi nieodpłatnie środki ochrony indywidualnej zabezpieczające przed działaniem niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia czynników występujących w środowisku pracy oraz informować go o sposobach posługiwania się tymi środkami (...)".

Rodzaje środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego ustala pracodawca, który jest także zobowiązany do wypłacenia ekwiwalentu pieniężnego pracownikom używającym własnego ubioru roboczego. Jego wysokość uwzględnia ich obowiązujące ceny. Pracodawca nie może dopuścić pracowników do miejsca wykonywania pracy bez odpowiednich środków ochrony indywidualnej, stroju i obuwia roboczego, które są niezbędne do stosowania w wyznaczonym miejscu pracy. Zaniedbanie tego przepisu przez przełożonego to wykroczenie, które podlega karze grzywny (Art. 283 § 1 Kodeksu Pracy).

odzież ochronna i robocza

Odzież ochronna i robocza

Odzież ochronna i robocza są zatem niezbędne do wykonywania czynności zawodowych, jak już wspomniano, zwłaszcza w przypadku profesji o podwyższonym czynniku ryzyka. Głównym atrybutem z nią związanym jest jej sposób wykonania. Mianowicie, wykorzystane zostały tutaj materiały odporne na oddziaływanie poszczególnych czynników, takich jak na przykład: niska lub wysoka temperatura, opady deszczu, czy też działanie niebezpiecznych przedmiotów.

Poszczególne grupy zawodowe z miejsca mają zapewnione dopasowane do siebie stroje, ze względu na specyfikę wykonywanej pracy i są to między innymi: personel medyczny, pilarze, spawacze oraz malarze. Jednakże wszystkie pozostałe gałęzie przemysłu, które obfitują w różnego rodzaju zagrożenia połączone z pracą, wiążą się z zastosowaniem profesjonalnych środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia roboczego.

Odzież ochronna BHP

Nasz sklep BHP oferuje odzież ochronnš, która spełnia wszystkie wymogi BHP, a zatem związane z bezpieczeństwem i higieną pracy, ponieważ od tego zależy bezpieczna praca nas wszystkich. Warto zatem zwrócić uwagę, zwłaszcza gdy jesteśmy zatrudnieni w miejscu, gdzie występują czynniki zwiększonego ryzyka, nie tylko na warunki panujące w miejscu pracy, ale również na właściwie przystosowane środki ochrony indywidualnej. W naszej ofercie znajdš Państwo wiele rodzajów odzieży roboczej i ochronnej, w tym rękawice robocze - zapraszamy.

Powinny one także zostać uwzględnione w ocenie ryzyka zawodowego dla poszczególnych stanowisk pracy, który to dokument zostaje przedstawiony pracownikom już w pierwszym dniu i na którym winni oni złożyć pisemne oświadczenie o zapoznaniu się z czynnikami ryzyka występującymi w ich miejscu zatrudnienia. Osoba podejmująca pracę ma obowiązek stosowania się do regulaminu, w tym również do przestrzegania przepisów BHP, mówiących między innymi o zaleceniu noszenia odzieży ochronnej.