BHP Nawigator - Kompleksowe wyposażenie BHP - tel/fax: 013 42 42 005   
Strona Główna
Nowe Produkty
Promocje
Usługi
Kontakt Z Nami
Kategorie
Co nowego?
Rękawice wzmacniane skórą kozią Glove Line ODRA
Rękawice wzmacniane skórą kozią Glove Line ODRA
Rękawice wzmacniane skórą kozią Glove Line ODRAZobacz więcej informacji o produkcie
Maski ochronne z filtrem węglowym

Maski ochronne z filtrem węglowym

Wybierz maskę ochronną dopasowaną do Twoich potrzeb

Jesteś bezpośrednio narażony na oddziaływanie różnego rodzaju pyłów? A może poszukujesz maski antysmogowej? Wybierz maski ochronne z filtrem węglowym, które skutecznie ochronią Cię przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować!

Wyświetlono rekordy od 1 do 4 (z 4 znalezionych) Stron:  1 
AIRVISOR 2 - system doprowadzania powietrza

AIRVISOR 2 - system doprowadzania powietrza

AIRVISOR 2 - Zestaw doprowadzenia powietrza, certyfikowany zgodnie ze standardem EN14594, zapewniający maksymalny komfort i bezpieczeństwo.SYSTEM DOPROWADZANIA POWIETRZA • Kompaktowy wizjer.• Niezwykle lekki i łatwy w użyciu.• Optymalne pole widzenia:dzięki dużemu wizjerowi.• Całkowity wyciek do wewnątrz poniżej 0,05%:zwiększa bezpieczeństwo użytkownika.• Optymalna regulacja przepływu do wizjera.• Alarm informujący o niskim p
Zobacz więcej informacji o produkcieZapytaj o produkt
P220  Półmaska FFP2 z węglem aktywnym

P220 Półmaska FFP2 z węglem aktywnym

P220  Półmaska FFP2 z węglem aktywnymPosiada te same właściwości jak P201 oraz dodatkową warstwę węgla aktywnego absorbującego uciążliwe zapachy.
Zobacz więcej informacji o produkcieZapytaj o produkt
Półmaska z węglem aktywnym 5261

Półmaska z węglem aktywnym 5261

CECHY :Dostepne 11 typów5 modeli z impregnowanym węglem aktywowanymPółmaski dostępne są w 3 rozmiarachLekkie półmaski: od 10 do 28 gZszywane taśmy, elastyczne i odporneMocowanie taśm nagłowia poza obszarem filtrowania.3 modele – najwyższej jakości
Zobacz więcej informacji o produkcieZapytaj o produkt
Półmaska z węglem aktywnym Spiro 2506

Półmaska z węglem aktywnym Spiro 2506

Profilowana półmaska filtrująca klasy P2 z zaworem wydechowym oraz przedfiltrem z aktywnym węglem, ochrona przed cząstkami stałymi i ciekłymi w stężeniu do 12 x DLE lub 10 x APF, niski opór oddychania z wysoką skutecznością 
Zobacz więcej informacji o produkcieZapytaj o produkt
Wyświetlono rekordy od 1 do 4 (z 4 znalezionych) Stron:  1 

Maski ochronne z filtrem węglowym - jak są zbudowane?

Zastanawiasz się, czy zwykła maska przeciwpyłowa jest skuteczna? W naszej ofercie posiadamy wysokiej jakości maski ochronne z filtrem, które uchronią Cię przed różnego rodzaju nisko trującymi substancjami powstającymi na przykład podczas obróbki drewna czy zdzierania farby. Oferowane maski stanowią doskonałą ochronę również przed nieprzyjemnymi zapachami oraz w sytuacjach, kiedy jesteś narażony na stałe zanieczyszczenia powietrza np. jeśli mieszkasz w rejonach, w których jakość powietrza jest bardzo niska, a przy bezwietrznej pogodzie występuje duże stężenie smogu.

Podstawowym składnikiem maski ochronnej są filtry węglowe. Do produkcji filtrów tego typu wykorzystywany jest węgiel aktywny lub inaczej zwany - węgiel aktywowany. Surowiec ten pozyskuje się podczas spalania materiałów organicznych o dużej zawartości węgla, np. przy spalaniu drewna, muszli, torfu, a także zwykłego węgla. Wytworzony w ten sposób węgiel aktywny jest substancją łatwą w utylizacji i nie jest szkodliwy dla środowiska. Metale ciężkie, które zostają zatrzymane w filtrze węglowym, można odzyskać. Dzięki temu filtry węglowe, w których substancją aktywną jest węgiel aktywowany, stały się bardzo popularnym produktem zabezpieczającym przed szkodliwymi pyłami.

Jak działa węgiel aktywny w maskach ochronnych z filtrem węglowym?

Maski z filtrem węglowym posiadają czynną substancję - węgiel aktywny, który jest silnie porowaty. Jego struktura sprawia, że lotne cząstki, zapachy oraz pyły zostają zaabsorbowane i zatrzymane w filtrze. Filtr zatrzymuje trujące substancje, przepuszczając jednocześnie powietrze. Jest niezwykle skuteczny i wydajny, jednak należy o niego odpowiednio dbać, wymieniając go systematycznie. Obawiasz się, że nie zauważysz, iż filtr w masce jest już bezużyteczny? Nie ma takiej możliwości! Jeśli tylko maska zacznie przepuszczać zapachy, oznacza to, że filtr należy wymienić.

maski ochronne z filtrem

Maski ochronne z filtrem węglowym - zastosowanie

Zastanawiasz się, czy tego typu maski będą dobrym wyborem do stylu Twojej pracy? Ochrona tego typu jest idealna w pracy z substancjami pylącymi i nisko trującymi. Jeśli zatem pracujesz dorywczo przy włóknie stałym lub mineralnym, szlifowaniu drewna, zdzieraniu farby czy lakieru, szlifowaniu stali - to maska z filtrem węglowym nada się idealnie. Maski te stanowią doskonałą ochronę przed zawiesinami stałymi, jak np. smog. Chronią również przed nieprzyjemnymi zapachami i toksynami z dymu tytoniowego czy spalin. Maski z filtrem pochłaniają również naskórek zwierząt, płytki roślin czy kurz, dlatego często stosowane są u alergików oraz dzieci.

Jak dobrać maskę ochronną z filtrem węglowym?

Na rynku znajdziecie maski o różnym kształcie, rozmiarze i jakości. Warto wybrać produkt nieco droższy, ponieważ cena zawsze przełoży się na lepszą jakość wykonania. Maska z filtrem jest zazwyczaj półmaską, czyli zakrywa usta i noc. Warto zwrócić uwagę na to, że maska powinna ściśle przylegać do skóry twarzy. Tylko wtedy mamy pewność, że zapewniamy sobie skuteczną ochronę. Całe wdychane powietrze powinno przechodzić przez filtr maski, nie zaś wdzierać się przez szczeliny wokół. Dodatkowo wybierz taką maskę, która będzie posiadała miękkie wykończenie w okolicy nosa, co pozwoli Ci idealnie dopasować produkt do kształtu swojej twarzy. Jeśli maskę będziesz wykorzystywać przy większym wysiłku fizycznym, zwróć uwagę, by miała zawór ułatwiający oddychanie. Korzystając z produktu przy wzmożonej aktywności pamiętaj również, aby częściej wymieniać filtr.

Jeśli dobierzesz już optymalny produkt dla siebie, zwróć uwagę również na jego odpowiednią higienę. Maski ochronne często ulegają zawilgoceniu podczas intensywnego użytkowania. Dlatego zawsze po skończonej czynności z użyciem maski, pozostaw ją w miejscu do wyschnięcia. Maski należy również regularnie czyścić, ponieważ zbierają naskórek oraz inne zabrudzenia. Czyszczeniem nie musisz się przejmować, jeśli decydujesz się na model jednorazowego użytku.