BHP Nawigator - Kompleksowe wyposażenie BHP - tel/fax: 013 42 42 005   
Strona Główna
Nowe Produkty
Promocje
Usługi
Kontakt Z Nami
Kategorie
Co nowego?
Rękawice wzmacniane skórą kozią Glove Line ODRA
Rękawice wzmacniane skórą kozią Glove Line ODRA
Rękawice wzmacniane skórą kozią Glove Line ODRAZobacz więcej informacji o produkcie
Wysokościomierze Suunto

Wysokościomierz Suunto

Czym jest wysokościomierz Suunto?

Wysokościomierz to urządzenie wykorzystywane do pomiaru wysokości. Umożliwia swobodne oszacowanie odległości bez konieczności używania standardowych rozwiązań. Wysokościomierz Suunto to rozwiązanie, które czerpie swój potencjał z technologii i innowacji zaproponowanej przez producenta. Fińscy inżynierowie opracowali produkt, który wykorzystuje sygnał GPS do pomiaru wysokości. Produkt ten jest chwalony za swoją precyzyjną dokładność, jak i niezawodność. Bez problemu potrafi wskazać na obliczanie pozycji GPS z bardzo dobrą dokładnością i wskazać właściwie wysokość nad poziomem morza.

Brak produktów w tej kategorii.

Wysokościomierz Suunto

Wysokościomierz Suunto z powodzeniem można wykorzystywać podczas wielu prac odbywających się na wysokościach. Bardzo często rozwiązanie to jest wykorzystywane w lasach, gdzie wykonywane są precyzyjne pomiary wysokości drzew. Działanie przyrządu służącego do pomiaru wysokości oparte jest na zasadzie trygonometrycznej. Jego stosowanie wymaga odpowiedniego przygotowania i przestrzegania zasad zawartych w instrukcji. Zazwyczaj trzeba skupiać uwagę na dwóch istotnych punktach. Z jednej strony należy poświęcić uwagę na wierzchołek drzewa, z drugiej na wziernik znajdujący się w wysokościomierzu. Następnie należy odczytać skalę wysokości umieszczoną na obracającym się walcu, wewnątrz wysokościomierza i właściwie zapisać pomiar.

wysokościomierz suunto

Cechy charakterystyczne wysokościomierza Suunto

Cechą charakterystyczną wysokościomierza Suunto jest jego niezwykła poręczność. Urządzenie wazy zaledwie 100 g i ma wymiary 75 x 52 x 15mm, dlatego z powodzeniem zmieści się w kieszeni stroju roboczego. Producent deklaruje, że fiński wysokościomierz ma dokładność odczytu danych aż do 0,25m. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na pozostałe obszary, które umożliwiają precyzyjną ocenę wysokości w lesie i nie tylko. Wysokościomierza producenta Suunto nie jest wyposażony w pryzmat i łaty, ale mimo wszystko posiada 2 skale: 20(40) i 15(30) m, jak i tabelę przeliczeniową w przedziale 0-45°. Dodatkowym atutem rozwiązania jest obudowa aluminiowa, jak i hydrauliczne tłumienie łożyska.

Obsługa wysokościomierza jest intuicyjna, a pomiar należy odczytać ze wskaźnika, jednakże istotne jest właściwe umiejscowienie i wycelowanie urządzenia. Stojąc w odpowiedniej odległości wyznaczonej przy pomocy taśmy należy wycelować w taki sposób, by linia skali pokrywała się z wierzchołkiem. W dalszych krokach należy wycelować w podstawę drzewa i również odczytać wynik. Wysokość można odczytać w metrach, co ułatwia dalsze pomiary i nanoszenie danych na dokumentacje. Dalsze obliczenia matematyczne wykonywane są zgodnie z wymogami.