BHP Nawigator - Kompleksowe wyposażenie BHP - tel/fax: 013 436 22 89   
Strona Główna
Nowe Produkty
Promocje
Usługi
Kontakt Z Nami
Kategorie
Co nowego?
PW58 Uchwyt hełmowy do wizjerki
PW58  Uchwyt hełmowy do wizjerki
PW58  Uchwyt hełmowy do wizjerkiEN 166 3B, EN1731Uchwyt umożliwiający zamontowanie wizjerki do hełmów PW50, PW51 oraz PW57. Kompatybilny z wymienną wizjerką PW92/PW94.  Polioksymetylen  CzarnyPW94  Wymienna osłona twarzy z siatkiEN1731 FPasuje do PW58, PW90, PW91 i PW93  Siatka z drutu  CzarnyPW92   Wizjerka zapasowaEN166 1BMożna ją stosować w zestawie z PW58, PW90, PW91Zobacz więcej informacji o produkcie
Wąż pożarniczy 52

Wąż pożarniczy 52

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Wąż pożarniczy 52 to jeden z podstawowych elementów wyposażenia jednostki pożarniczej. W związku ze specyficznymi warunkami, w których musi się odnaleźć, jego wykonanie i właściwości nie mogą być przypadkowe. Straż pożarna, wyruszając na akcje, musi być pewna, że sprzęt spełni obowiązujące normy i przyczyni się do ocalenia życia i mienia lub pozwoli na powstrzymanie postępujących skutków pożaru bądź innej katastrofy. Wąż strażacki ma służyć do podawania wody w celu zatrzymania pożaru, a wszystkie poszczególne elementy jego wyposażenia mają za zadanie wspierać jego możliwości.

Specyfika jednostek pożarniczych różni się w zależności od oddziału i możliwości na danym terenie, jednak wąż pożarniczy 52 powinien stanowić podstawę każdego wyposażenia strażackiego. Wąż ten należy do kategorii ssawnej. Specjalny oplot druciany przeciwdziała spłaszczaniu węża w czasie zasysania wody ze zbiornika. Węże pożarnicze 52 mogą być stosowane zarówno do wody, jak i środka pianotwórczego. Ich konstrukcja nie jest przystosowana do ciśnienia wyższego niż jego wartość atmosferyczna. Najczęściej są wykorzystywane z autopompami pożarniczymi.

Brak produktów w tej kategorii.

Wąż pożarniczy 52

Wąż pożarniczy 52 jest zbudowany z wysokiej jakości przędzy poliestrowej. Dzięki dodatkowej wkładce wewnętrznej konstrukcja jest niezwykle szczelna i elastyczna, a przy tym i gładka. Ponadto, również zewnętrzna warstwa została właściwie zabezpieczona specjalną powłoką, która zapobiega ścieraniu i zabrudzeniom, dzięki czemu węże są inwestycją na wiele lat wymagającej eksploatacji.

Zaproponowana przez producenta konstrukcja jest zgodna ze ścisłymi normami sprzętu pożarniczego, a dodatkowe zabezpieczenia taśmą umożliwiają swobodne wykorzystywanie potencjału wężów bez obaw o możliwość wystąpienia uszkodzenia mechanicznego.

wąż pożarniczy 52

Zalety węża pożarniczego 52 z naszej oferty

Węże pożarnicze 52 wyróżniają się wieloma zaletami - są wykonane z trwałych materiałów, które zapewniają ich długą żywotność. Są też proste w obsłudze i sprawdzają się zarówno do rozprowadzania wody pod ciśnieniem, jak i środka pianotwórczego. Do połączenia węża z pompą wykorzystano tylko najlepszej jakości produkty o oczekiwanych możliwościach technicznych. Działanie jednostki straży pożarnej wymaga szybkiej reakcji przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, a węże pożarnicze 52 mogą to zapewnić. Konstrukcja o lekkiej i elastycznej budowie umożliwia bowiem szybkie rozwijanie i zwijanie.