BHP Nawigator - Kompleksowe wyposażenie BHP - tel/fax: 013 42 42 005   
Strona Główna
Nowe Produkty
Promocje
Usługi
Kontakt Z Nami
Kategorie
Co nowego?
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTA
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTA
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTAZobacz więcej informacji o produkcie
Wąż pożarniczy 52

Wąż pożarniczy 52

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Wąż pożarniczy 52 to jeden z podstawowych elementów wyposażenia jednostki pożarniczej. W związku ze specyficznymi warunkami, w których musi się odnaleźć, jego wykonanie i właściwości nie mogą być przypadkowe. Straż pożarna, wyruszając na akcje, musi być pewna, że sprzęt spełni obowiązujące normy i przyczyni się do ocalenia życia i mienia lub pozwoli na powstrzymanie postępujących skutków pożaru bądź innej katastrofy. Wąż strażacki ma służyć do podawania wody w celu zatrzymania pożaru, a wszystkie poszczególne elementy jego wyposażenia mają za zadanie wspierać jego możliwości.

Specyfika jednostek pożarniczych różni się w zależności od oddziału i możliwości na danym terenie, jednak wąż pożarniczy 52 powinien stanowić podstawę każdego wyposażenia strażackiego. Wąż ten należy do kategorii ssawnej. Specjalny oplot druciany przeciwdziała spłaszczaniu węża w czasie zasysania wody ze zbiornika. Węże pożarnicze 52 mogą być stosowane zarówno do wody, jak i środka pianotwórczego. Ich konstrukcja nie jest przystosowana do ciśnienia wyższego niż jego wartość atmosferyczna. Najczęściej są wykorzystywane z autopompami pożarniczymi.

Brak produktów w tej kategorii.

Wąż pożarniczy 52

Wąż pożarniczy 52 jest zbudowany z wysokiej jakości przędzy poliestrowej. Dzięki dodatkowej wkładce wewnętrznej konstrukcja jest niezwykle szczelna i elastyczna, a przy tym i gładka. Ponadto, również zewnętrzna warstwa została właściwie zabezpieczona specjalną powłoką, która zapobiega ścieraniu i zabrudzeniom, dzięki czemu węże są inwestycją na wiele lat wymagającej eksploatacji.

Zaproponowana przez producenta konstrukcja jest zgodna ze ścisłymi normami sprzętu pożarniczego, a dodatkowe zabezpieczenia taśmą umożliwiają swobodne wykorzystywanie potencjału wężów bez obaw o możliwość wystąpienia uszkodzenia mechanicznego.

wąż pożarniczy 52

Zalety węża pożarniczego 52 z naszej oferty

Węże pożarnicze 52 wyróżniają się wieloma zaletami - są wykonane z trwałych materiałów, które zapewniają ich długą żywotność. Są też proste w obsłudze i sprawdzają się zarówno do rozprowadzania wody pod ciśnieniem, jak i środka pianotwórczego. Do połączenia węża z pompą wykorzystano tylko najlepszej jakości produkty o oczekiwanych możliwościach technicznych. Działanie jednostki straży pożarnej wymaga szybkiej reakcji przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, a węże pożarnicze 52 mogą to zapewnić. Konstrukcja o lekkiej i elastycznej budowie umożliwia bowiem szybkie rozwijanie i zwijanie.