BHP Nawigator - Kompleksowe wyposażenie BHP - tel/fax: 013 42 42 005   
Strona Główna
Nowe Produkty
Promocje
Usługi
Kontakt Z Nami
Kategorie
Co nowego?
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTA
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTA
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTAZobacz więcej informacji o produkcie
Uprzęże

Uprząż do pracy na wysokości

Dlaczego tak ważna jest uprząż do pracy na wysokościach?

Prace na wysokościach wymagają niezbędnych predyspozycji, ale i sprzętu, który zagwarantuje bezwzględne bezpieczeństwo. Przygotowanie do wykonywania tego typu prac nie może być przypadkowe. Każde niepożądane działanie na wysokości może skończyć się niestety tragicznie, dlatego należy zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników. Uprząż do pracy na wysokości, to absolutna konieczność. Taką uprząż dopasowuje się do danego pracownika, który musi odczuwać z jednej strony wygodę i możliwość wykonywania swobodnych ruchów, z drugiej bezpieczeństwo i pewność, że mocowanie jest trwałe.

Uprząż do pracy na wysokości

Uprząż do pracy na wysokości to system, którego zadaniem jest ochrona przed upadkiem. Zastosowane w niej elementy pozostają w bezpośrednim kontakcie z ciałem człowieka, dlatego istotne jest, by ich wykonanie wyróżniało się najwyższą jakością i nie powodowało nawet najmniejszego dyskomfortu. System ma chronić przed upadkiem, a stosowana uprząż powinna spełniać postanowienia Polskiej Normy PN-EN 363. Jak wykazały badania, konstrukcja szelek bezpieczeństwa, która jest właściwie dopasowana pozwala na wystarczającą ochronę i zagwarantowanie bezpieczeństwa danej osobie w momencie utraty równowagi.

uprząż do pracy na wysokości

Uprzęże do pracy na wysokości i ich zadania

Najważniejszym zadaniem uprzęży do pracy na wysokości jest amortyzacja ciała i dynamiczne rozłożenie sił podczas upadku, dzięki czemu poszkodowany ma szansę na zminimalizowanie ewentualnych obrażeń. Dodatkowo, jej działanie skupia się na ułożeniu ciała w odpowiedniej pozycji podczas. Uprząż skutecznie ochroni przed poważnym uszkodzeniami organy wewnętrzne oraz kręgosłup. Zastosowane szelki nie mają wpływu na grawitację, ale z pewnością zwiększą szansę na przeżycie w sytuacji, kiedy osoba pracująca na wysokości straci równowagę. Każde z rozwiązań jest inne i daje inne możliwości, jednakże najczęściej stosowane są szerokie i półsztywne pasy, które umożliwiają właściwe podtrzymanie ciała oraz pasy i taśmy z dodatkową pianką oddychającą, które gwarantują komfort w zwisie.

Uprząż, by spełniała swoje zdanie musi być właściwie skonstruowana. Podczas jej produkcji konieczny jest dobór odpowiednich materiałów i właściwe mocowania, by pod wpływem nacisku i dynamiki uprząż zareagowała zgodnie z oczekiwaniami. W tym celu stosowane są między innymi klamry zaczepowe, jak i taśmy włókiennicze, które swoją budową przypominają właściwości włókien poliamidowych lub poliestrowych. Podczas doboru właściwego rozwiązania istotne jest odpowiednie dopasowanie systemu bezpieczeństwa stosowanego na wysokościach do budowy sylwetki oraz wagi.