Kombinezony

Kombinezon w sklepie BHP Nawigator

Kombinezon ochronny to jeden z podstawowych elementów wyposażenia odzieżowego. Znajduje on zastosowanie między innymi w codziennych stylizacjach, jako elegancki rodzaj stroju. Jednakże ubiór ten wywodzi...

Istnieje 94 produktów.

Wyświetlanie 1-21 z 94 elementów

Aktywne filtry

Kombinezon w sklepie BHP Nawigator

Kombinezon ochronny to jeden z podstawowych elementów wyposażenia odzieżowego. Znajduje on zastosowanie między innymi w codziennych stylizacjach, jako elegancki rodzaj stroju. Jednakże ubiór ten wywodzi się nie ze światowych wybiegów, lecz z zupełnie innej bajki, która niewiele ma wspólnego z modnymi trendami w sztuce projektowania.

Otóż tak naprawdę początki kombinezonów sięgają zalążka dwudziestego wieku, kiedy były to one zwyczajnymi roboczymi ubraniami męskimi. W czasie trwania pierwszej wojny światowej, gdy mężczyźni walczyli na froncie, to kobiety zmuszone były do wykonywania czynności takich jak np. ciężka praca fizyczna. Wówczas również przydatny był kostium w postaci kombinezonu, który miał być przede wszystkim wygodny i funkcjonalny, nie zaś urodziwy.

Kombinezon ochronny - niezastąpiony element wielu prac

Kombinezon ochronny jest niezastąpiony w różnego rodzaju pracach fizycznych, które wymagają zastosowania szczególnych środków ochrony indywidualnej. Do tego typu prac należą między innymi takie profesje jak: rolnictwo, malarstwo, ogrodnictwo, mechanika pojazdowa oraz przemysł metalurgiczny, zbrojeniowy, czy też chemiczny. Kombinezon pozwala na okrycie właściwego ubioru, zabezpieczając go przed różnego rodzaju uszkodzeniami, a także ochrania powierzchnię ciała osoby go noszącej.

Kombinezony ochronne znalazły zastosowanie w wielu różnorodnych zakładach przemysłowych, w których pracownicy zobowiązani są do stosowania środków ochrony indywidualnej oraz zbiorowej. Oprócz wszelkiego rodzaju masek, okularów, rękawic, czy obuwia, są oni również zobligowani do noszenia specjalistycznej odzieży ochronnej, w tym właśnie kombinezonów. Dostosowane one zostały do specyfiki wykonywanej pracy, a zatem wykonano je z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów.

Ochronny kombinezon - jak wygląda?

Ochronny kombinezon składa się z jednoczęściowego lub dwuczęściowego stroju, który tworzą zabudowane elementy, takie jak na przykład długi rękaw, długie spodnie oraz kaptur zakładany na głowę. Naturalnie, gramatura materiału, z którego uszyty został kombinezon ochronny jest także dostosowana do rodzaju wykonywanego zawodu. Najczęściej jest to tworzywo grube, charakteryzujące się mocnym i stabilnym splotem.

Oprócz ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak uderzenia, czy rozcięcia ciała, kombinezony zabezpieczają także przed różnorodnymi zagrożeniami biologicznymi, do których zaliczyć należy chociażby ptasią grypę, czy wirus Ebola. Stosowanie odzieży ochronnej w postaci kombinezonów może zatem doprowadzić do uratowania czyjegoś zdrowia, a niejednokrotnie również życia.

Zastosowanie kombinezonów ochronnych

Zastosowanie kombinezonu ochronnego jest niezbędne w warunkach naprawdę tego wymagających, w których zagrożeniu może ulec ludzkie zdrowie i życie oraz środowisko przyrodnicze. Czynniki szkodliwe, które atakują naszą planetę mogą spowodować nawet katastrofę epidemiologiczną, która przełoży się na cały ekosystem, a zatem na świat roślin, zwierząt oraz ludzi.

Aby temu zapobiec trzeba wytoczyć działo w postaci wiedzy, która przełoży się na stosowane przez ludzi środki, w tym także ochrony zbiorowej, indywidualnej, odzież i obuwie robocze. Kombinezony udowodniły niejednokrotnie, że zdają egzamin w trudnych warunkach, w których niezbędne jest zachowanie ostrożności, przytomności umysłu oraz zimnej krwi. Wszystko winno się odbywać w granicach zdrowego rozsądku i zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. To właśnie gwarancja pewnego sukcesu.

Kombinezon do zadań specjalnych

Kombinezon to jeden z nieodzownych elementów każdego wyposażenia ochronnego. Sprawdza się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, kiedy to inne sposoby zawodzą. Dlatego też wielu współczesnych pracodawców stawia właśnie na ten konkretny rodzaj roboczego ubioru, gdyż zapewnia skuteczną i długotrwałą ochronę przed różnego rodzaju zagrożeniami ze strony środowiska pracy.

Osoby pracujące fizycznie, zwłaszcza w warunkach szkodliwych wiedzą w czym rzecz i starają się przestrzegać przepisów BHP i stosować się do panującego w zakładzie regulaminu, w tym również do noszenia odzieży ochronnej, takiej jak maski, rękawice, kaski, czy też kombinezony. Te ostatnie składają się zazwyczaj z jedno - lub z dwuczęściowego stroju, wykonanego z solidnych i trwałych materiałów, które pozwalają jednocześnie na pewien komfort użytkowania.

Kombinezon ochronny do oprysków

Kombinezon ochronny do oprysków to wręcz idealne rozwiązanie przystosowane do tego typu pracy, w której wymagane jest obcowanie z różnorodnymi preparatami chemicznymi. Poza tym, że jest niebywale wytrzymały i zapewnia najlepszą ochronę nawet w najtrudniejszych i najbardziej ekstremalnych warunkach, jest również lekki, a przy tym bardzo wygodny.

Taki strój ochronny w postaci kombinezonu sprawdzi się w dużej mierze w profesjach takich jak ogrodnictwo, rolnictwo oraz służba leśna, gdzie kontakt z różnymi preparatami chemicznymi, służącymi między innymi do zabezpieczania roślin jest właściwie nieunikniony. Kombinezon powinien posiadać długie rękawy, długie nogawki oraz kaptur, który użytkownik będzie mógł założyć i ochronić nim głowę.

Stosowanie kombinezonu ochronnego do oprysków

Stosowanie kombinezonu ochronnego do oprysków powoduje zabezpieczenie praktycznie całej powierzchni ciała przed przedostaniem się szkodliwych substancji biobójczych lub innego rodzaju środków chemicznych. Dzięki temu jesteśmy pewni, że nic nie przedostanie się pod strój i nie spowoduje żadnego uszczerbku na naszym lub cudzym zdrowiu oraz w żaden sposób nie zagrozi naszemu lub cudzemu życiu.

Zatem jeżeli ktokolwiek wykonuje prace związane z rozpylaniem preparatów biologicznych lub z utylizacją odpadów, czy też zarządza tego typu działalnością, powinien zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenie powierzchni ciała i zastosować środki ochrony indywidualnej, w tym także specjalnie przystosowane w tym celu kombinezony.