BHP Nawigator - Kompleksowe wyposażenie BHP - tel/fax: 013 42 42 005   
Strona Główna
Nowe Produkty
Promocje
Usługi
Kontakt Z Nami
Kategorie
Co nowego?
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTA
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTA
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTAZobacz więcej informacji o produkcie
Oczomyjka z prysznicem

Oczomyjka z prysznicem

Kompleksowe rozwiązania dla pełnej ochrony pracowników

Odpowiednie urządzenia BHP na terenie zakładu pracy umożliwiają szybką reakcję w sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu. Oczomyjka z prysznicem pozwala w ciągu kilku minut spłukać szkodliwą substancję, która dostała się na ciało. Dzięki naszym produktom zwiększasz szanse na uniknięcie obrażeń, które zagrażają pracownikom w przemyśle chemicznych czy laboratoryjnym.

Wyświetlono rekordy od 1 do 3 (z 3 znalezionych) Stron:  1 
Prysznic bezpieczeństwa z natryskiem do oczu model 01

Prysznic bezpieczeństwa z natryskiem do oczu model 01

OpisPrysznic bezpieczeństwa z natryskiem z oczomyjką na elastycznym wężu. Całe urządzenie wykonane jest z polerowanej stali kwasoodpornej (nierdzewnej). Oczomyjkę uruchamia się klapką - dźwignią po prawej stronie misy. Prysznic uruchamia się przez pociągnięcie za cięgno. Myjka do oczu jest na długim elastycznym wężu o długości 2 metrów, co pozwala prócz oczu i głowy przemyć ranę w dowolnym miejscu ciała. Jest to najtańszy natrysk bezpieczeństwa zawierający oczomyjkę i prysznic bezpieczeństwa w jednym.PodłączenieZasilanie w wodę podłącza się do
Zobacz więcej informacji o produkcieZapytaj o produkt
Prysznic bezpieczeństwa z natryskiem do oczu model 02

Prysznic bezpieczeństwa z natryskiem do oczu model 02

OpisZASTOSOWANIE: Prysznic bezpieczeństwa pozwala przepłukać całe ciało z góry. Zintegrowana myjka do oczu pozwala przepłukać oczy delikatnym strumieniem. Urządzenia działają niezależnie od siebie.URUCHAMIANIE: Prysznic uruchamia się poprzez pociągnięcie za sztywne cięgno ze stali nierdzewnej. Pozostaje on w pozycji otwartej, aż do ręcznego zamknięcia. Myjka do oczu uruchamia się poprzez naciśnięcie ręką lub łokciem klapki z pomarańczową strzałką znajdującą się po prawej stronie urządzenia. Zawór pozostaje otwarty, aż do ręcznego zamknięcia.WY
Zobacz więcej informacji o produkcieZapytaj o produkt
Prysznic bezpieczeństwa z natryskiem do oczu model 02-PED

Prysznic bezpieczeństwa z natryskiem do oczu model 02-PED

Opis ZASTOSOWANIE: Prysznic bezpieczeństwa pozwala przepłukać całe ciało z góry. Zintegrowana myjka do oczu pozwala przepłukać oczy delikatnym strumieniem. Urządzenia działają niezależnie od siebie.URUCHAMIANIE: Prysznic uruchamia się poprzez pociągnięcie za sztywne cięgno ze stali nierdzewnej. Pozostaje on w pozycji otwartej, aż do ręcznego zamknięcia. Myjka do oczu uruchamia się na dwa sposoby. Myjka do oczu również pozostaje w pozycji otwartej, aż do ręcznego zamknięcia. WYKONANIE: Urządzenie wykonane jest w całości z polerowanej kwaso
Zobacz więcej informacji o produkcieZapytaj o produkt
Wyświetlono rekordy od 1 do 3 (z 3 znalezionych) Stron:  1 

Oczomyjka z prysznicem - wysoka skuteczność ochrony pracownika

Na wszystkich obszarach, gdzie pracownik może być narażony na działanie szkodliwej substancji, powinny być zainstalowane prysznice bezpieczeństwa. Miejsca, które szczególnie narażają pracowników na urazy z udziałem toksycznych substancji, to przede wszystkim hale produkcyjne, przeładunkowe oraz magazyny, gdzie składowane są substancje chemiczne. Szczególnie niebezpieczne są zakłady, gdzie pracownik ma do czynienia z toksynami pod ciśnieniem oraz z substancjami łatwopalnymi. W takich miejscach konieczna jest instalacja odpowiedniej liczby natrysków, które pozwolą szybko obmyć całe ciało w razie jakiegokolwiek wypadku.

Z uwagi na delikatną skórę twarzy oraz specyfikę oczu jako niezwykle delikatnego narządu nie należy do ich przemywania stosować pryszniców bezpieczeństwa. Woda w natryskach tego typu jest wydalana pod dużym ciśnieniem, nieodpowiednim dla delikatnych okolic twarzy. Dlatego oczomyjka z prysznicem będzie stanowiła odpowiednie rozwiązanie, pozwalając dokładnie zmyć całe ciało oraz oczy podczas jednej kąpieli.

Zobacz ofertę oczomyjek z prysznicem

W naszej ofercie posiadamy urządzenia łączone - prysznice bezpieczeństwa z natryskiem do oczu - które umożliwią szybkie przemycie oczu oraz spłukanie całego ciała z toksyn. Kompletne stanowiska awaryjne w postaci oczomyjki z prysznicem doskonale sprawdzą się w trudnych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Strumień o dużym ciśnieniu w natrysku bezpieczeństwa pozwoli szybko zmyć substancję niebezpieczną, może być stosowany przy oparzeniach chemicznych oraz zapaleniu odzieży. Natomiast lżejszy strumień wody w oczomyjce sprawdzi się przy zmywaniu okolic twarzy. Oby dwa urządzenia są podłączone do jednego źródła zasilania, ale mają osobne odpływy. Wszystko po to, by zapewnić najwyższy komfort obsługi.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów? Skontaktuj się telefonicznie lub drogą mailową, a nasi wyspecjalizowani pracownicy pomogą wybrać produkty odpowiednie dla Twojej firmy.

Oczomyjka z prysznicem

Każdy przedsiębiorca, który w obrębie swojej firmy ma za zasadne zamontować prysznic bezpieczeństwa z oczomyjką doskonale wie, że jego wybór nie ogranicza się wyłącznie do modelu, ale i szeregu innych funkcji, które są związane z odpowiednim umiejscowieniem całej konstrukcji i komfortem jej korzystania. Istotne są czynniki, dzięki którym natrysk poprawi bezpieczeństwo i będzie działał z korzyścią dla pracowników laboratoriów oraz innych miejsc, w których montaż oczomyjki jest konieczny zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.

System musi mieć zapewnione miejsce stałego odpływu wody, ale i powinien dostarczać wodę o określonej temperaturze, która w sytuacji koniecznej nie przysporzy dodatkowego kłopotu. Osoba, która będzie korzystać z oczomyjki z prysznicem musi mieć gwarancję bezpieczeństwa. Konstrukcja ma zapewnić dostęp do wody, która pomoże w całkowitym spłukaniu szkodliwej substancji, co według ściśle określonych rozporządzeń powinno trwać co najmniej 15 minut. Zbyt ciepła, lub zanadto zimna woda mogłaby prowadzić do dyskomfortu.

Oczomyjka to również konstrukcja wymagająca stałego doprowadzania i odprowadzania wody, co pozwoli na zachowanie odpowiednio bezpiecznych warunków eksploatacyjnych w obrębie danego pomieszczenia. W związku z tak istotnymi kwestiami, które należy wziąć pod uwagę podczas montażu pryszniców bezpieczeństwa z oczomyjką najlepiej skorzystać z usług wykwalifikowanych firm, które specjalizują się w montowaniu tego typu konstrukcji. Wszelkie uchybienia mogą bowiem prowadzić do niebezpieczeństwa, co w przypadku niektórych substancji grozi poważnymi konsekwencjami.

Konserwacja oczomyjki

Sposób użytkowania pryszniców bezpieczeństwa powinien być dokładnie wyjaśniony każdemu pracownikowi, aby w chwili niebezpieczeństwa bez problemu mógł on skorzystać z dostępu do bieżącej wody. Warto również pamiętać o właściwej konserwacji konstrukcji, co uchroni ją przed przedwczesnymi awariami. Zazwyczaj producenci zalecają uruchamianie urządzenia przynajmniej raz w tygodniu, co w razie ewentualnych problemów pozwoli na szybką weryfikację nieprawidłowości, a ponadto oczyści rury ze znajdującego się wewnątrz osadu.