BHP Nawigator - Kompleksowe wyposażenie BHP - tel/fax: 013 42 42 005   
Strona Główna
Nowe Produkty
Promocje
Usługi
Kontakt Z Nami
Kategorie
Co nowego?
Rękawice wzmacniane skórą kozią Glove Line ODRA
Rękawice wzmacniane skórą kozią Glove Line ODRA
Rękawice wzmacniane skórą kozią Glove Line ODRAZobacz więcej informacji o produkcie
Aparaty oddechowe

Aparat oddechowy

Aparat oddechowy dla służb ratowniczych

Aparat oddechowy to istotny sprzęt wykorzystywany w wielu sytuacjach, które uniemożliwiają podjęcie przez np. osobę poszkodowaną samodzielnego oddychania. Dobór tego typu urządzenia musi być dostosowany do konkretnych sytuacji, w których będzie wykorzystywany. Ponadto, producent tych urządzeń musi zapewnić spełnienie przez nie adekwatnych norm, posiadanie czytelnej obsługi i serwisu, który pozwoli na usunięcie ewentualnej usterki. Wybierając aparat oddechowy wykorzystywany w trudnych warunkach, gdzie istnieje np. duże ryzyko zaczadzenia nie można wykorzystywać tanich i mało profesjonalnych rozwiązań, ponieważ wszelkie usterki, jak i błędnie podane parametry mogą mieć odwrotny do zamierzonego skutek.

Aparat oddechowy - niezbędny w wielu sytuacjach

Osoba, która znajduje się w strefie ryzyka powinna mieć pewność, że wykorzystywany aparat oddechowych zagwarantuje jej 100% bezpieczeństwo i solidność działania. Z reguły aparat taki jest wykorzystywany w wodzie, jak i na lądzie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się aparaty oddechowe, które są wykorzystywane podczas akcji ratunkowych, gdzie istnieje uzasadnione ryzyko działania szkodliwych substancji, toksycznych dymów, jak i materiałów łatwopalnych, czyli wszędzie tam, gdzie niedobór tlenu mógłby doprowadzić do zagrożenia życia.

Aparat oddechowy to urządzenie, które spełnia niezwykle odpowiedzialną rolę. Jego potencjał ma ogromne znaczenie w sytuacjach, w których dochodzi np. do ewakuacji. W przestrzeniach zamkniętych, w których znajdują się osoby mogące mieć problemy z oddychaniem niezwykle ważny jest dobór urządzeń, które w sytuacjach niebezpiecznych pomogą w działaniach ewakuacyjnych zarówno poszkodowanym, jak i ratownikom.

aparat oddechowy

Jak używać aparatu oddechowego?

Aparat oddechowy to sprzęt, który wymaga właściwego przygotowania pod każdym względem. Tylko osoby przeszkolone, które przeszły wymagane badania lekarskie mogą korzystać z jego pomocy. Kurs zaliczeniowy pozwoli na poznanie poszczególnych właściwości i przeciwwskazań, w których nie powinno się korzystać z aparatu oddechowego. Dla zachowania szczególnej ostrożności pracownicy służb ratunkowych muszą przejść odpowiednie ćwiczenia, by mogły skutecznie i prawidłowo wykorzystać aparat do ratowania życia innych.

Aparat oddechowy - sklep BHP Nawigator

Na rynku dostępnych jest wiele aparatów oddechowych. Z pewnością, w sklepie BHP Nawigator znajdziecie Państwo sprzęt, który nie tylko spełni doskonale swoją rolę ale i posłuży na długie lata. Sprzęt taki wymaga również właściwej konserwacji, dzięki której mają Państwo pewność, że wykorzystywany w akcjach ratunkowych aparat będzie niezawodnym pomocnikiem. Kontrola i konserwacja jest konieczna po każdorazowym użyciu sprzętu. Należy przeprowadzić oględziny w obrębie elementów zakładanych na twarz, zaworów, jak i sprawdzenie jakości powietrza, która znajduje się w sprzęcie ekip ratunkowej. Wszystko to w celu szybkiego, ponownego użycia sprzętu, który zawsze musi być sprawny.