BHP Nawigator - Kompleksowe wyposażenie BHP - tel/fax: 013 42 42 005   
Strona Główna
Nowe Produkty
Promocje
Usługi
Kontakt Z Nami
Kategorie
Co nowego?
Rękawice wzmacniane skórą kozią Glove Line ODRA
Rękawice wzmacniane skórą kozią Glove Line ODRA
Rękawice wzmacniane skórą kozią Glove Line ODRAZobacz więcej informacji o produkcie
Maski ochronne do malowania

Maski ochronne do malowania

Skuteczne zabezpieczenie dróg oddechowych podczas malowania

Planujesz prace lakiernicze lub malownicze? Niezależnie od tego, czy wykonujesz takie zadania zawodowo, czy amatorsko, wybierz maski ochronne do malowania. Gwarantują one pełne bezpieczeństwo podczas pracy z użyciem farb, rozpuszczalników czy pyłu lakierniczego.

Brak produktów w tej kategorii.

Dlaczego maski ochronne do malowania są tak ważne?

W produktach do malowania oraz lakierowania, np. samochodu lotne związki posiadają duże stężenie toksyn. Wdychając je, możemy być narażeni na poważne uszkodzenie wątroby, płuc czy nawet mózgu! W lżejszej postaci zatrucie toksynami z lakierów czy farb może objawiać się nudnościami lub wymiotami. Nie warto się narażać, a przede wszystkim - warto stosować się do zasad bhp!

Oferowane maski ochronne do malowania zapewniają w pełni bezpieczną pracę z produktami takimi, jak farby czy lakiery. Maski z pochłaniaczem skutecznie zatrzymują pyły, związki lotne oraz stałe o niedużej średnicy, a także eliminują przykre, duszące zapachy. Produkty te są zbudowane z pochłaniacza węglowego, który - dzięki silnie porowatej strukturze - zatrzymuje cząsteczki toksyn. Pochłaniacz jest niezbędną częścią w budowie maski, dlatego warto o niego dbać i wymieniać w odpowiednim momencie - czyli wtedy, kiedy zaczniemy czuć zapachy, mimo iż posiadamy na twarzy maskę. Maska posiada również filtr przeciwpyłowy, którego zadaniem jest zatrzymanie większych cząstek i ochrona pochłaniacza węglowego przed zapchaniem. Te dwa elementy, składające się na maskę, uzupełniają się wzajemnie. To właśnie produkt zbudowany z pochłaniacza węglowego i filtra przeciwpyłowego jest skutecznym zabezpieczeniem podczas malowania (nie wystarczą maski z samym filtrem przeciwpyłowym!).

maski ochronne do malowania

Jakie maski ochronna do malowania będą najlepsze?

Na rynku znajdziesz duży wybór masek ochronnych. Jakie z nich są najlepsze? Maski ochronne półpełne zakrywają usta oraz nos. Zdecydowaną zaletą jest większa swoboda ruchów, duże pole widzenia, a u osób borykających się z wadą wzroku - możliwość założenia okularów. Maski pełne zakrywają dokładnie całą twarz i założenie okularów pod wizjer może skutkować niekomfortową pracą. Rozwiązaniem może być włożenie soczewek kontaktowych, które bez problemu możemy nosić, używając masek pełnych. Zdecydowanym plusem w produktach tego typu jest to, że dokładnie chronią całą twarz - w tym również oczy oraz skórę twarzy, co może okazać się bardzo istotne podczas pracy z drażniącymi środkami.

Wybierz maskę ochronną do malowania odpowiednią do stylu Twojej pracy

Jeśli nie planujesz często pracować z substancjami typu farby lub lakiery, dobrym rozwiązaniem mogą być maski jednorazowe. Przy zakupie zwróć uwagę jednak, by produkt był wysokiej jakości i zapewniał możliwie najlepsze zabezpieczenie przed toksycznymi substancjami. Wielorazowe mimo iż są droższe, to dają zdecydowanie lepszy efekt ochronny. Idealnie nadadzą się dla osób, które zawodowo zajmują się pracą przy malowaniu różnego rodzaju sprzętu. Wybierając maskę, zwróć uwagę przede wszystkim na to, jak pracujesz. Jeśli prace przy malowaniu są stosunkowo rzadkie, warto zdecydować się na niedrogą maskę jednorazową. Jeśli często stosujesz środki drażniące, wybierz maskę wielorazowego użytku. Natomiast dla profesjonalistów, którzy dodatkowo pracują z toksycznymi pyłami w zamkniętych pomieszczeniach, niezbędna będzie maska z dopływem powietrza.