BHP Nawigator - Kompleksowe wyposażenie BHP - tel/fax: 013 42 42 005   
Strona Główna
Nowe Produkty
Promocje
Usługi
Kontakt Z Nami
Kategorie
Co nowego?
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTA
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTA
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTAZobacz więcej informacji o produkcie
Gaśnice proszkowe

Gaśnice proszkowe

Poznaj zalety gaśnic proszkowych

Gaśnice proszkowe to niezbędny element wyposażenia m.in. w tych miejscach, w których przebywa wiele osób i które zgodnie z wymogami, powinny posiadać na stanie gaśnicę, której można użyć w nieprzewidzianych okolicznościach. W naszym asortymencie znajdą Państwo wiele rozwiązań, które pomogą na ugaszenie pożaru lub przeciwdziałanie innym działaniom niepożądanym. Instrukcja obsługi gaśnicy pozwoli na zachowanie środków ostrożności, których zaniechanie może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Dzięki niej nie tylko ugaszą Państwo źródło ognia, ale i zadbają o to, aby nie doszło do jego rozproszenia.

Brak produktów w tej kategorii.

Zastosowanie gaśnicy proszkowej

Gaśnica proszkowa jest szczególnie dedykowana do gaszenia pożarów w tak zwanym zarodku, czyli zanim ogień zacznie rozprzestrzeniać się na większe płaszczyzny. Jej zastosowanie jest szczególnie polecane w miejscach użyteczności publicznej, komercyjnej, jak i budynkach prywatnych, gdzie nie są wymagane dodatkowe środki ostrożności. Ponadto, gaśnice proszkowe znajdują zastosowanie również w samochodach, łodziach i przyczepach kempingowych, czyli wszędzie tam, gdzie może dojść do pożaru, a warunki pozwalają na zastosowanie proszku.

Cechą charakterystyczną gaśnic proszkowych jest trwały zbiornik wykonany ze stali, który został oczyszczony mechanicznie poprzez śrutowanie, a następnie pokryty trwałą i charakterystycznie czerwoną powłoką lakierniczą. Dzięki mosiężnemu zaworowi, łatwemu w otwarciu możliwa jest szybka i właściwa reakcja oraz dozowanie środka gaśniczego. Zawór został właściwie zabezpieczony, tak by móc aktywować swoje działanie i kontrolę ciśnienia tylko w sytuacji koniecznej. Dodatkowym atutem butli gaśniczej jest możliwość uzupełniania zapasów środka w specjalnie dedykowanych zakładach serwisowych. Integralną częścią systemu gaśniczego jest wieszak, który pozwala na powieszenie konstrukcji lub postawienie jej w dowolnym miejscu, które nie będzie narażone na szkodliwe warunki atmosferyczne orz uszkodzenia mechaniczne.

gaśnice proszkowe

Gaśnice proszkowe - trwałość i niezawodność

Gaśnice to profesjonalny sprzęt, który został stworzony w oparciu o odpowiednie normy. Szczególne zastosowanie ma podczas gaszenia pożarów z grupy ABC. Prosta i wygodna obsługa umożliwi natychmiastowe działanie gaśnicy w momencie zauważenia pożaru. Jej wykorzystanie jest szerokie, dlatego rozmiar gaśnicy można z powodzeniem dopasować do indywidualnych potrzeb. W przypadku dużych przestrzeni warto zadbać o zakup większej gaśnicy lub kilku systemów zabezpieczających, natomiast do samochodów dedykowane są mniejsze rozwiązania, które bez problemu zmieszczą się w bagażniku samochodu.