Pierwsze szlify na ściance wspinaczkowej

Komentarz: 0 Trafienie: 851

W ramach ostatniego spotkania integracyjnego jako załoga BHP Nawigatora mieliśmy okazję sprawdzić swoje możliwości na skałce wspinaczkowej. Skałka potocznie nazywana Krowią Turnią zlokalizowana jest kilkanaście minut jazdy od siedziby firmy w Odrzykoniu w pięknej scenerii u podnóży zamku Kamieniec.

Pod okiem instruktora przeszliśmy szkolenie z zasad bezpieczeństwa i obsługi sprzętu alpinistycznego. Następnie każdy został wyposażony kask, szelki, liny asekuracyjne i mógł spróbować swoich sił na przygotowanych trasach.

Skałki nie należą do najwyższych, ale emocji nie brakowało. Wielu z nas po raz pierwszy brało udział w tego typu aktywności, jest to ciekawe doświadczenie, gdzie zwłaszcza na początku potrzeba wiele wysiłku aby przełamać wewnętrzny opór i  powierzyć własne bezpieczeństwo w sprzęcie alpinistycznym zabezpieczającym przed upadkiem.

Mieliśmy również okazję zobaczyć jak może wyglądać potencjalna akcja ratunkowa osoby zawieszonej na linie i w jaki sposób osobę poszkodowaną można bezpiecznie zwieźć na ziemię.

Spotkanie zakończyliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę i moc wrażeń.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień