BHP Nawigator - Kompleksowe wyposażenie BHP - tel/fax: 013 42 42 005   
Strona Główna
Nowe Produkty
Promocje
Usługi
Kontakt Z Nami
Kategorie
Co nowego?
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTA
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTA
Rękawice wzmacniane skórą kozią z rzepem Glove Line WARTAZobacz więcej informacji o produkcie
Apteczka turystyczna - podróżna pierwsza pomoc

Apteczka turystyczna, podróżna

Zanim wybierzesz się na wakacje, kup apteczkę podróżną

Sezon wakacyjny wymaga szczególnego przygotowania, szczególnie jeśli wybierasz się na urlop samochodem. Wypoczynek i pozytywne nastawienie są niezbędne do pełnego relaksu, jednakże mimo beztroski i turystycznych atrakcji warto pomyśleć również o bezpieczeństwie. Wyposażenie w apteczkę jest obowiązkowe dla wszystkich, którzy cenią swój komfort i zdrowie. Dobrze wyposażona apteczka turystyczna okaże się pomocna w wielu sytuacjach., bowiem niekoniecznie musi dojść do wypadku drogowego, by skorzystać z plastra, koca ratunkowego, czy też opatrunku dezynfekującego.

Brak produktów w tej kategorii.

Apteczki turystyczne

Każda apteczka, również ta podróżna, jest wyposażona w niezbędne elementy. Wytyczne zobowiązują do umieszczenia w niej niezbędnych opatrunków, plastrów, koca ratunkowego, nożyczek, instrukcji obsługi z wyraźnymi informacjami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy, rękawiczek, jak i materiałów dezynfekujących. W niektórych zestawach można również znaleźć maskę, która pozwoli na wykonanie resuscytacji bez konieczności nawiązywania bliskiego kontaktu z poszkodowanym.

Istotne jest dopasowanie apteczki turystycznej do swoich potrzeb. Na rynku można zakupić wiele modeli, które pozwolą na znalezienie właściwego zestawu, dzięki któremu będziesz czuć się bezpiecznie. Mimo iż większość apteczek wydaje się mieć podobne wyposażenie, to mimo wszystko warto zapoznać się z szczegółową rozpiską zestawu, by podczas trudnych sytuacji nie dać się zaskoczyć. Zapewne inną apteczkę wybierzesz na wyprawę trekkingową na trudnych szlakach, a inną na morską przygodę z noclegiem w luksusowym hotelu. Niezależnie od motywów i celów turystycznych zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

apteczka turystyczna

Czym wyróżnia się apteczka turystyczna?

Apteczka podróżna jest przede wszystkim mobilna, dzięki czemu bez problemu zmieści się w plecaku czy większej torebce. Solidne opakowanie będzie chroniło zawartość przed ewentualnymi uszkodzeniami. Wybierz rozwiązanie, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb. Na rynku znajdą Państwo wiele tego typu produktów, a apteczki podróżne dostępne są w różnych rozmiarach i opakowaniach, by móc zagwarantować komfort i bezpieczeństwo niezależnie od sytuacji. Saszetki bardzo często wyposażone są w dodatkowe rzepy i pasy mocujące, dlatego można je zabrać nawet na wycieczkę rowerową.

Należy pamiętać, że zahamowanie krwawienia może mieć istotny wpływ na zdrowie i życie poszkodowanego, a niewielki opatrunek uciskowy zagwarantuje mu zatrzymanie krwawienia do czasu pojawienia się odpowiednich służb ratowniczych.

Apteczka podróżna

Celem apteczki podróżnej jest niesienie pomocy w każdej sytuacji. Nawet jeśli jeszcze ani razu z niej Państwo nie skorzystali, to nigdy nie należy się jej pozbywać. Jeśli ktoś z Państwa bliskich skaleczy się na szlaku, to opatrunki i środki dezynfekujące pozwolą właściwie opatrzyć ranę. Szczególnie ważne jest zabieranie apteczki na wycieczki turystyczne oddalone od głównych ośrodków miejskich i punktów mogących udzielić fachowej pomocy medycznej.