BHP Nawigator - Kompleksowe wyposażenie BHP - tel/fax: 013 42 42 005   
Strona Główna
Nowe Produkty
Promocje
Usługi
Kontakt Z Nami
Kategorie
Co nowego?
Rękawice wzmacniane skórą kozią Glove Line ODRA
Rękawice wzmacniane skórą kozią Glove Line ODRA
Rękawice wzmacniane skórą kozią Glove Line ODRAZobacz więcej informacji o produkcie
Apteczka motocyklowa

Apteczka motocyklowa

Dlaczego powinieneś posiadać apteczkę motocyklową?

Niezależnie od miejsca i okoliczności bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Wszelkie, nawet najmniejsze nieprawidłowości i zaniedbania mogą doprowadzić do poważnych uchybień, które w konsekwencji mogą skończyć się tragicznie. Szczególną uwagę dotyczącą bezpieczeństwa powinni zachować kierowcy na drogach. Każdego dnia dochodzi bowiem do wypadków, które wymagają specjalistycznej pomocy. Bardzo często urazy postępują w wyniku braku umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Apteczka motocyklowa to dobry punkt wyjścia dla właścicieli jednośladów, by nauczyć się niezbędnych czynności, które w przyszłości mogą uratować komuś życie.

Brak produktów w tej kategorii.

Apteczka motocyklowa - element wyposażenia każdego motocyklisty

Niejednokrotnie apteczka motocyklowa jest doceniana przez kierowców w chwili, kiedy dojdzie do nawet niewielkiego uszkodzenia ciała. Natomiast w sytuacji, kiedy dochodzi do poważnych wypadków posiadana i właściwie wyposażona apteczka będzie nie tylko pomocna, ale przede wszystkim może zaważyć na czyimś życiu. W większości krajów Unii Europejskiej właściciele jednośladów są zobowiązani do zakupu apteczki. W Polsce mimo braku odpowiednich regulacji prawnych każdy odpowiedzialny kierowca powinien zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. Niezależnie od tego, jaki jest Twój styl jazdy i po jakich drogach się poruszasz ryzyko, że możesz stać się sprawcą lub ofiarą kolizji jest niestety prawdopodobne.

Dlaczego warto kupić apteczkę motocyklową?

Wielu motocyklistów bagatelizuje właściwe wyposażenie swojego motocykla korzystając z braku obowiązku zakupu apteczki. Nie zdają sobie sprawy z faktu, że uszkodzenie ciała może nastąpić w momencie niefortunnego hamowania, dynamicznego skrętu, czy też poprzez dotknięcie rury wydechowej. Kierowcy zapominając o zakupie apteczki motocyklowej narażają się na niepotrzebne ryzyko poważnych uszkodzeń. Jej obecność ma być gwarancją bezpieczeństwa, a nie obciążeniem.

apteczka motocyklowa

Apteczka motocyklowa - niezbędna w wielu sytuacjach

Apteczka motocyklowa jest niezwykle poręczna i zajmuje niewiele miejsca, a jej pomoc w sytuacjach kryzysowych jest nieoceniona. Wkład apteczki powinien być zgodny z ogólnie ustalonymi normami obowiązującymi na terenie państw Unii Europejskiej. Poszczególne elementy jej wyposażenia pozwolą na udzielnie pierwszej pomocy poszkodowanym, którzy ulegli wypadkowi. O zakupie i właściwym wyposażeniu apteczki powinni pomyśleć szczególnie ci, którzy wybierają się w dłuższe trasy. W przypadku wyjazdu poza granice Polski warto zorientować się, czy na danym terytorium posiadanie apteczki nie jest regulowane przez prawo.

Apteczka to absolutna konieczność dla każdego odpowiedzialnego kierowcy, który ceni bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Zazwyczaj w każdej apteczce znajdują się niezbędne opatrunki i plastry w różnym rozmiarze, nożyczki, rękawiczki, koc ratunkowy, który pomoże zachować poszkodowanemu właściwą temperaturę ciała oraz opatrunki odkażające. Każde z powyższych elementów może przydać się również kierowcy nawet, jeśli nie jest on bezpośrednim poszkodowanym w wypadku.