BHP Nawigator - Kompleksowe wyposażenie BHP - tel/fax: 013 436 22 89   
Strona Główna
Nowe Produkty
Promocje
Usługi
Kontakt Z Nami
Kategorie
Co nowego?
PW58 Uchwyt hełmowy do wizjerki
PW58  Uchwyt hełmowy do wizjerki
PW58  Uchwyt hełmowy do wizjerkiEN 166 3B, EN1731Uchwyt umożliwiający zamontowanie wizjerki do hełmów PW50, PW51 oraz PW57. Kompatybilny z wymienną wizjerką PW92/PW94.  Polioksymetylen  CzarnyPW94  Wymienna osłona twarzy z siatkiEN1731 FPasuje do PW58, PW90, PW91 i PW93  Siatka z drutu  CzarnyPW92   Wizjerka zapasowaEN166 1BMożna ją stosować w zestawie z PW58, PW90, PW91Zobacz więcej informacji o produkcie
Uprzęże

Uprząż do pracy na wysokości

Dlaczego tak ważna jest uprząż do pracy na wysokościach?

Prace na wysokościach wymagają niezbędnych predyspozycji, ale i sprzętu, który zagwarantuje bezwzględne bezpieczeństwo. Przygotowanie do wykonywania tego typu prac nie może być przypadkowe. Każde niepożądane działanie na wysokości może skończyć się niestety tragicznie, dlatego należy zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników. Uprząż do pracy na wysokości, to absolutna konieczność. Taką uprząż dopasowuje się do danego pracownika, który musi odczuwać z jednej strony wygodę i możliwość wykonywania swobodnych ruchów, z drugiej bezpieczeństwo i pewność, że mocowanie jest trwałe.

Uprząż do pracy na wysokości

Uprząż do pracy na wysokości to system, którego zadaniem jest ochrona przed upadkiem. Zastosowane w niej elementy pozostają w bezpośrednim kontakcie z ciałem człowieka, dlatego istotne jest, by ich wykonanie wyróżniało się najwyższą jakością i nie powodowało nawet najmniejszego dyskomfortu. System ma chronić przed upadkiem, a stosowana uprząż powinna spełniać postanowienia Polskiej Normy PN-EN 363. Jak wykazały badania, konstrukcja szelek bezpieczeństwa, która jest właściwie dopasowana pozwala na wystarczającą ochronę i zagwarantowanie bezpieczeństwa danej osobie w momencie utraty równowagi.

uprząż do pracy na wysokości

Uprzęże do pracy na wysokości i ich zadania

Najważniejszym zadaniem uprzęży do pracy na wysokości jest amortyzacja ciała i dynamiczne rozłożenie sił podczas upadku, dzięki czemu poszkodowany ma szansę na zminimalizowanie ewentualnych obrażeń. Dodatkowo, jej działanie skupia się na ułożeniu ciała w odpowiedniej pozycji podczas. Uprząż skutecznie ochroni przed poważnym uszkodzeniami organy wewnętrzne oraz kręgosłup. Zastosowane szelki nie mają wpływu na grawitację, ale z pewnością zwiększą szansę na przeżycie w sytuacji, kiedy osoba pracująca na wysokości straci równowagę. Każde z rozwiązań jest inne i daje inne możliwości, jednakże najczęściej stosowane są szerokie i półsztywne pasy, które umożliwiają właściwe podtrzymanie ciała oraz pasy i taśmy z dodatkową pianką oddychającą, które gwarantują komfort w zwisie.

Uprząż, by spełniała swoje zdanie musi być właściwie skonstruowana. Podczas jej produkcji konieczny jest dobór odpowiednich materiałów i właściwe mocowania, by pod wpływem nacisku i dynamiki uprząż zareagowała zgodnie z oczekiwaniami. W tym celu stosowane są między innymi klamry zaczepowe, jak i taśmy włókiennicze, które swoją budową przypominają właściwości włókien poliamidowych lub poliestrowych. Podczas doboru właściwego rozwiązania istotne jest odpowiednie dopasowanie systemu bezpieczeństwa stosowanego na wysokościach do budowy sylwetki oraz wagi.